Юрій Косюк домігся зняття ліміту по дотаціям в одні руки (ОНОВЛЮЄТЬСЯ)

Юрій Косюк домігся зняття ліміту по дотаціям в одні руки (ОНОВЛЮЄТЬСЯ)

Юрій Косюк домігся зняття ліміту по дотаціям в одні руки (ОНОВЛЮЄТЬСЯ)

Бюджетний комітет парламенту рекомендує зняти верхнє обмеження в 500 млн гривень за умови створення одержувачем 0,5 тис. робочих місць.

Комітет ВРУ з питань бюджету погодив розподіл бюджетних дотацій на тваринництво. Депутати не тільки не погодилися встановити ліміт у розмірі 150 млн гривень в одні руки, але і запропонували зняти прописане зараз в порядку розподілу коштів обмеження в 0,5 млн гривень на одну компанію.

Єдина умова, яка висувається до одержувача коштів — створення від 500 робочих місць.

Як пояснив один із членів Комітету, на практиці це буде означати, що Миронівський хлібопродукт, котрий готується до введення в експлуатацію другої черги Вінницької птахофабрики і претендує на отримання бюджетних дотацій в форматі компенсації витрат на будівництво і реконструкцію тваринницьких комплексів, отримає на руки 900 млн грн в 2018 році. «У разі введення обмежень в 150 млн грн, загальна сума дотації структурам МХП склала б 300 млн гривень максимум», — сказав співрозмовник iAgro.

Відеозапис частини засідання бюджетного комітету виклав в мережу громадський активіст Мар’ян Заблоцький.

Як зазначив Олександр Горбунов, голова підкомітету з питань видатків держбюджету, за результатами робіт комітету і засідання робочої групи, було прийнято рішення погодити формат розподілу дотації на підтримку тваринництва, але при цьому звернутися до уряду і рекомендувати переглянути положення порядку №107. «Зняти для об’єктів, які створюють понад 500 робочих місць, обмеження за вартістю об’єкта до 500 млн гривень… Звернути увагу уряду на необхідність своєчасного інформування комітету про використання коштів», — сказав він.

Віктор Кривенко, заступник голови комітету, вважає рішення «дуже неправильним». На його думку, навіть введення ліміту на рівні 150 млн гривень істотно обмежує доступ малих фермерів до держпідтримки. «Потрібно вводити обмеження 10 … може 20 млн гривень. Щоб якомога більше гравців скористалися програмами держпідтримки. Півмільйона доларів для людей, у яких 200-300 голів — це дуже суттєво, люди бачили б, що щось робиться », — наголосив він.

Довідка

«Миронівський Хлібопродукт» (МХП) — вертикально інтегрований холдинг, найбільший в Східній Європі виробник охолодженого м’яса птиці. Основні напрямки діяльності: рослинництво (вирощування кукурудзи, пшениці, соняшнику, ріпаку), виробництво кормів і соняшникової олії; птахівництво і супутні виробництва (виробництво охолодженої курятини, продуктів швидкого приготування).

З 15 травня 2008 року акції МХП котируються на Лондонській фондовій біржі під тікером MHPC.

Земельний банк агрохолдингу — 370 тис. Га. Землі розташовані в Сумській, Київській, Вінницькій, Тернопільській, Хмельницькій, Івано-Франківській, Дніпропетровській областях. Засновник і основний бенефіціар компанії — Юрій Косюк. У 2017р. МХП отримав 42% всіх бюджетних дотацій для аграрних підприємств України.