Реалізація Концепції розвитку фермерських господарств та сільгоспкооперація на 2018-2020 роки є інструментом забезпечення сталого економічного зростання сільських громад через розвиток аграрного підприємництва.
Про це заявив заступник міністра аграрної політики і продовольства України Віктор Шеремета, йдеться в повідомленні міністерства.
Він зазначив, що більшість людей в сільській місцевості зайняті саме в сільському господарстві, з них понад 90% — дрібні виробники, фермери і господарства населення.
«Політика сільського розвитку спрямована на поліпшення якості життя і економічне добробут сільського населення, зокрема, через підвищення зайнятості в сільській місцевості. Для виконання цих завдань була розроблена концепція, що передбачає основні напрямки фінансової підтримки тваринництва і садівництва, здешевлення кредитів і підтримка кооперації», — підкреслив Віктор Шеремета.
До очікуваних результатів виконання концепції відносяться: збільшення частки фермерських господарств у виробництві валової продукції сільського господарства до 12%, збільшення кількості кооперативів на 40-50 одиниць (в Україні зареєстровано 1125 кооперативів, з них діють — 610), збільшення площі сільськогосподарських угідь під вирощування і виробництво органічної продукції на 10%, збільшення поголів’я великої рогатої худоби у фермерських господарствах на 2,5%, збільшення площ багаторічних насаджень в фермерських господарствах на 15% тощо.
Крім того, система інструментів політики сільського розвитку містить не тільки заходи щодо підтримки малого виробника, сприяння розвитку кооперацій, підтримки розвитку фермерства та молодих фермерів, трансформації ОСГ в організовані форми господарювання. Також вона спрямована на формування інформаційного забезпечення, розвитку системи консультування в Україні, залучення малих виробників з досвідом інших країн до забезпечення потреб шкільного харчування, в першу чергу фруктів, овочів, молока, поширення органічного виробництва та інше.