«Можливо тільки в Україні»: На державному елеваторі у держоператора вкрали державне зерно (ОНОВЛЮЄТЬСЯ)

«Можливо тільки в Україні»: На державному елеваторі у держоператора вкрали державне зерно (ОНОВЛЮЄТЬСЯ)

Потерпілі — Аграрний фонд і хлібний холдинг «Кулиничі» нардепа Володимира Мисика

«Можливо тільки в Україні»: На державному елеваторі у держоператора вкрали державне зерно (ОНОВЛЮЄТЬСЯ)

Потерпілі — Аграрний фонд і хлібний холдинг «Кулиничі» нардепа Володимира Мисика

Оновлено: 11.51

5000 тонн зерна було вкрадено з державного підприємства «Полтавський комбінат хлібопродуктів». Про це iAgro повідомило джерело на сільськогосподарському ринку.

Факт розкрадання був виявлений минулого тижня, після того, як перевіряючих одного з власників зерна не допустили на КХП для аудиту. «Запасів немає, директор на лікарняному — все як завжди», — описав ситуацію інсайдер. Потерпілі подали відповідні заяви до правоохоронних органів, ведеться слідство.

За даними співрозмовника iAgro, вкрадене зерно належало не простим фермерам — близько 2000 тонн зберігав ПАТ Аграрний фонд, стільки ж — хлібний холдинг «Кулиничі», що входить в орбіту нардепа (партія Відродження) Володимира Мисика, президента Асоціації «Національна асоціація промислового хлібопекарства». Мисик підтвердив інцидент, проте від детальних коментарів відмовився.

«Я не можу вдаватися в деталі в силу таємниці слідства, але факт розкрадання підтверджую, — сказав Мисик iAgro, — зараз ведуться консультації, тому що питання не рядове. Підключилися й обласна адміністрація та Міністерство аграрної політики. Чим це все закінчиться, я не знаю».

За його словами, на КХП зберігався запас зерна, достатній «щоб прогодувати Полтаву, Полтавщину і частину Луганської та Донецької областей (на неокупованих територіях)». Перспективи розвитку подій будуть зрозумілі протягом 10-12 днів, припустив він. Мисик зазначає, що зерно не було застраховане, хоча і визнає, що це прийнята загальносвітова практика.

«Але Полтавський КХП — це підприємство 100% власність держави. Ніхто не міг подумати, що серед білого дня таке можливо», — дивується він. У свою чергу Андрій Радченко, голова правління ПАТ «Аграрний фонд», зазначає, що аж до минулого тижня КХП відпускав зерно. Відкрите питання — чиє саме.

«Потрібно буде розуміти, чиє зерно, в якому обсязі, вони відпускали і чи є підтвердження походження, — сказав він, — тому коментарі зараз не зовсім будуть коректні». Він зазначив, то страхування запасів — обопільна відповідальність і зберігача, і власника, і що стосується АФ, то вони «зерно, звичайно, страхують».

iAgro спробував отримати коментар з розвитку подій на Полтавському КХП у Держсекретаря Міністерства аграрної політики і продовольства Владислава Андронова, але відповіді не отримав (див. скрін).

Валерій Головко, голова Полтавської ОДА, на дзвінки iAgro не відповідав.

Довідка: Полтавський КХП — державне підприємство, відноситься до сфери управління Міністерства аграрної політики і продовольства. Чистий дохід за 2017 рік 69 801 тис гривень, збиток 10 459 тис гривень.