Мінагропрод проведе аудит всіх своїх елеваторів після крадіжки на Полтавському КХП

Мінагропрод проведе аудит всіх своїх елеваторів після крадіжки на Полтавському КХП

За результатами перевірки обіцяють звільнити всіх, у кого виявлять недостачу

Мінагропрод проведе аудит всіх своїх елеваторів після крадіжки на Полтавському КХП

За результатами перевірки обіцяють звільнити всіх, у кого виявлять недостачу

Міністерство аграрної політики проведе перевірки на всіх елеваторах і комбінатах хлібопродуктів, що належать до сфери його управління.

Про це повідомив один з потерпілих в результаті масштабної крадіжки на Полтавському КХП минулого тижня, яке і стало приводом для перевірки.

«Сформували робочу групу, перевірки повинні початися вже цього тижня, вони хочуть бути впевнені напередодні нового сезону, що таке, як у Полтаві не повториться», — сказав співрозмовник iAgro.

У сферу управління Мінагропроду входить вісім елеваторів:

ДП «Полтавський комбiнат хлiбопродуктiв»
ДП «Дунаєвецький комбiнат хлiбопродуктiв»
ДП «Нiжинський комбiнат хлiбопродуктiв»
ДП «Новопокровський комбiнат хлiбопродуктiв»
ДП «Луцький КХП №2»
ДП « Радивилiвський комбiнат хлiбопродуктiв»
ДП «Неполоковецький комбiнат хлiбопродуктiв»
ДП «Iвано-Франкiвський комбiнат хлiбопродуктiв»

Як повідомляв iAgro, з державного підприємства «Полтавський комбінат хлібопродуктів» вкрадено близько 5000 тонн зерна. Факт крадіжки був виявлений минулого тижня, після того, як перевіряючих одного з власників зерна не допустили на КХП для аудиту. Потерпілі подали відповідні заяви до правоохоронних органів, ведеться слідство.

Близько 2000 тонн зберігав на Полтавському КХП ПАТ «Аграрний фонд», стільки ж — хлібний холдинг «Кулиничі», що входить в орбіту нардепа (партія Відродження) Володимира Мисика, президента «Національної асоціації промислового хлібопекарства».

За словами Мисика, на КХП зберігався запас зерна, достатній «щоб прогодувати Полтаву, Полтавщину і частину Луганської та Донецької областей (на неокупованих територіях)». Перспективи розвитку подій будуть зрозумілі протягом 10-12 днів, припустив він. Мисик зазначає, що зерно не було застраховане, хоча і визнає, що це прийнята загальносвітова практика.

У свою чергу Андрій Радченко, голова правління ПАТ «Аграрний фонд», зазначає, що аж до минулого тижня КХП відпускав зерно. Відкрите питання — чиє саме. «Потрібно буде розуміти, чиє зерно, в якому обсязі, вони відпускали і чи є підтвердження походження, — сказав він, — тому коментарі зараз не зовсім будуть коректні».

Він зазначив, то страхування запасів — обопільна відповідальність і зберігача, і власника, і що стосується АФ, то вони «зерно, звичайно, страхують».