Вартість експорту плодів і ягід з України за січень-березень 2018 року склала 57 млн доларів, що на 68% більше, ніж за аналогічний період 2017 року.
Згідно з повідомленням асоціації «Укрсадпром», основними продуктами в товарній структурі вітчизняних постачань за кордон в поточному році стали волоські горіхи (42 млн доларів), заморожені ягоди (10 млн доларів), а також яблука і груші (5 млн доларів).
«З перерахованих груп продукції тільки по замороженим ягодам зафіксовано зменшення кількісних і вартісних обсягів експорту. Обсяг вивезених з України волоських горіхів виріс з 7 до 13 тис. тонн, а яблук і груш — з 6 до 14 тис. тонн», — уточнюється в повідомленні.
За даними асоціації, найбільшим попитом українська продукція садівництва, як і раніше, користується в країнах Євросоюзу, які забезпечують близько 60% доходів українських експортерів. Яблука українського виробництва реалізуються здебільшого в країнах СНД і Євросоюзу, а саме в Білорусі, Молдові та Швеції, на які сумарно припадає понад 85% вартості їх експорту. Середня експортна ціна яблук в цьому році перевищила 320 доларів/тонна.
«Основні закупівлі плодів і ягід здійснили Франція на суму 6,9 млн доларів, Туреччина — 6,5 млн доларів, Польща — 4 млн доларів, Білорусь — 3,7 млн доларів, Греція — 3,5 млн доларів, Німеччина — 2, 8 млн доларів і Нідерланди — 2,7 млн доларів», — повідомляє «Укрсадпром». У той же час імпорт плодово-ягідної продукції в Україні в січні-березні 2018 склав 143 млн доларів. Згідно з повідомленням, він здебільшого формується за рахунок екзотичних фруктів (цитрусових, бананів і ін.). Якщо враховувати тільки традиційні для України плоди і ягоди, то загальне позитивне сальдо зовнішньої торгівлі становить 40 млн доларів.
При цьому в асоціації відзначають позитивне сальдо в торгівлі кісточковими плодами, яке за останні роки було негативним.