Середній аграрний бізнес в Україні в даний час не зацікавлений в участі в програмі часткової компенсації вартості придбаної сільськогосподарської техніки вітчизняного виробництва.
Про це свідчать дані опитування, проведеного Всеукраїнською Аграрною Радою серед аграріїв, в обробці у яких перебуває від 500 до 5000 га сільгоспземель, повідомила прес-служба ВАР.
Як відзначали в ході опитування респонденти, зазначена програма підтримки передбачає компенсацію вартості техніки тільки на етапі покупки, а її недостатня якість призводить до подорожчання обслуговування вітчизняної техніки. Крім того, з моменту запуску програми підтримки в 2017 р., ціни на вітчизняну сільгосптехніку в Україні зросли приблизно на 20%, що становить такий же відсоток, який має відшкодовувати сільгоспвиробникам держава.
Крім того, за словами сільгоспвиробників, перелік виробників, чия техніка може брати участь в програмі, досить обмежений. Також в ВАР відзначили, що в 2017 р. на фінансування даної програми виділялося 550 млн грн, з яких було освоєно менше половини. У 2018 році на зазначені цілі планується направити 945 млн грн.