Світовий ринок сухого молока вперше за досить тривалий період дає продавцям привід для оптимізму.
Принаймні, в останні два тижні ціни вже не знижувалися і, більш того, деякі пропозиції йшли з ростом ціни навіть на «проблемному» ринку європейського СЗМ, повідомляє «Інфагро».
«В ЄС така ситуація пояснюється зниженням впливу інтервенційних запасів. З огляду на давність, вони представляють всі меншу конкуренцію на ринку, тим паче, Єврокомісія не готова йти на поступки, щодо термінів зберігання товару і бажанням потенційних покупців.
Наприклад, на останньому тендері, попри попит рекордного рівня в 91,9 тис. т, Комісія погодилася на продаж тільки 24,1 тис. т (правда, теж рекордних) за ціною 1051 євро/т », — відзначають експерти.
У той же час імпортерам потрібно поповнювати запаси, і, припиняючи режим вичікування, багато хто виявляє все більший інтерес до свіжого товару, тим паче напередодні алжирського тендера.
В результаті, в другій половині квітня в ЄС ціни зовнішніх продажів сформувалися на наступних рівнях: СЗМ харчове — 1600-1750 доларів/т, кормове — 1400-1600 доларів/т, СНМ — 3250-3350 FOB Північна Європа.
«Цінова кон’юнктура на ринку Океанії для продавців також виглядає оптимістично. Вартісний рівень на спотовому ринку поки залишався стабільним для СЗМ і трохи виріс для СНМ. Ситуація не повинна погіршитися найближчим часом, в першому випадку — з огляду на тенденції в Європі та зростаючу динаміку ф’ючерсних торгів, у другому — завдяки поліпшенню попиту на тлі зниження пропозиції», — додають в «Інфагро».
Попри високу і зростаючу пропозицію, зміцнюються ціни і в США. Така ситуація поки не зовсім зрозуміла для операторів. Передбачається, що зростання пов’язане з відповідною політикою продавців. Звичайно, без належного попиту дотримуватися такої стратегії також було б складно, зазначають експерти.