На початку травня умови для проростання пізніх культур були несприятливими

На початку травня умови для проростання пізніх культур були несприятливими

На початку травня умови для проростання пізніх культур були несприятливими

Агрометеорологічні умови, які складалися в першій декаді травня в Україні, були переважно малосприятливими для проростання зерна пізніх культур внаслідок високих денних температур повітря і грунту. 

Несприятливим фактором було і збереження до теперішнього часу на окремих площах західних і північних областей грунтової кірки. Про це йде мова в агрометеорологічному огляді Укргідрометеоцентру.

«Інтенсивне накопичення ефективного тепла (станом на 10 травня суми ефективних вище + 10 ° С температур повітря в 2-3 рази перевищили норму) обумовлювало скорочення міжфазних періодів розвитку практично всіх сільськогосподарських культур. Протягом декади часом спостерігалося по кілька фенологічних фаз з короткими інтервалами», — йдеться в огляді.

Повідомляється, що на багатьох площах південних і центральних областей почалося надзвичайно раннє (в середньому на 1,5-3 тижні) колосіння, місцями цвітіння колоса озимих культур. Однак за рахунок зниження температури повітря в останні дні декади, підвищення відносної вологості і наявної ще вологи в грунті масового погіршення стану основних сільськогосподарських культур не відзначалося.

Нехарактерні для початку травня умови складалися в західних областях, де середньодобові температури в більшості днів були на 5-10 ° вище норми, спостерігалися низька відносна вологість повітря і суховійні явища. Лише в останні дні декади середньодобові температури наблизилися до норми, у багатьох районах пройшли дощі, які змінили ситуацію на краще. Розвиток основних сільськогосподарських культур на території західних областей у порівнянні з минулим роком і середніми багаторічними показниками відбувалося на 7-14 днів раніше.