Українські сільгоспвиробники пропонують максимально високу кількість молока. В результаті, збут сировинних надлишків викликає складності з експортом сирних продуктів.
Про це повідомляє infagro.
Аналітики вказують, що значну частину сировини, яку раніше передбачалося використовувати для випуску цього товару, потрібно перенаправляти на сушку. Але, з урахуванням нинішніх цін попиту на СЗМ і вершкове масло, сушити невигідно. Відзначається, що ближче до середини літа ситуація на світовому ринку позитивно скоректується і ціни на пропоновані Україною молочні продукти зміцняться.
Експерти прогнозують збільшення попиту на молокопродукти з боку багатьох країн-імпортерів на тлі значного подорожчання нафти і слабкого курсу долара США. У той же час, вони допускають, що ціни на молокопродукти зростуть лише в тому випадку, якщо світове виробництво молока збільшиться не більше ніж на 1,5%. Отже, ситуація на українському молочному ринку залежить в тому числі і від того, якою буде погода в Океанії, і чи збережуться нинішні песимістичні настрої європейських і американських фермерів.
Аналітики FAO прогнозують зниження УМВ (український молочний індекс) в квітні на 13,3%. В цілому прибутковість виробників молока за перших 3 місяці 2018 року на 8,2% менше в порівнянні з аналогічним періодом 2017 року і заробітки аграріїв впали.