Україні потрібно довести поголів'я молочних корів до 2,76 млн голів

Україні потрібно довести поголів’я молочних корів до 2,76 млн голів

Україні потрібно довести поголів’я молочних корів до 2,76 млн голів

Стратегічна мета агропромислового комплексу України на найближчі роки — стабілізувати і наростити виробництво продукції тваринництва, зокрема до 2025 р. держава може довести поголів’я молочних корів в 2,76 млн голів. 

Таку думку висловив Президент Національної академії аграрних наук України (НААН) Ярослав Гадзало, повідомляє прес-служба академії.

За його словами, за майже 30 років поголів’я корів скоротилося в 4 рази, свиней — в 2,9 рази, овець і кіз — більш ніж в 6 разів. Левова частка виробництва продукції тваринництва поки доводиться на господарства населення. Саме тут виробляють 70% від загального обсягу молока, містять 49% поголів’я свиней і 74% поголів’я овець.

«Такий стан галузі зумовлений недостатнім рівнем виробництва продукції на душу населення, а також занадто високою часткою м’яса птиці в його загальній структурі», — додав Президент НААН.

Ярослав Гадзало розповів, що цю проблему повинна вирішити Стратегія розвитку сільськогосподарського виробництва в Україні на період до 2025 року. Вона передбачає підвищення продуктивності тварин, зокрема середнього надою на корову близько 6 тис. кг, а в сільськогосподарських підприємствах — до 7-7,5 тис. кг молока.

«Поголів’я молочних корів за цей час потрібно довести до 2,76 млн голів. Досягти цих показників планується за рахунок власного відтворення, закупівлі телиць у населення і імпорту високопродуктивних нетелей», — підсумував він.