Зміна клімату вимагає впровадження вологозаощадних технологій

Зміна клімату вимагає впровадження вологозаощадних технологій

Зміна клімату вимагає впровадження вологозаощадних технологій

В Україні виробництво аграрної продукції не стає менш уразливим до погодного фактору.  

Про це 25 травня під час свого виступу на конференції Grain&Maritime Days сказала головний агрометеоролог Українського гідрометцентру Тетяна Адаменко, повідомляє АПК-Інформ.

«Засухи, екстремально високі температури, малоефективні опади, скорочення зрошуваних площ обумовлюють нестабільність врожайності, особливо в південних областях», — пояснила вона.

Так, за словами експерта, до 2030 р. в Україні очікується підвищення середньої температури повітря (щодо показників 1991-2010 рр.) Навесні на 0,2-0,4 СО, влітку – на 0,4-0,7 СО. Що стосується опадів, навесні їх кількість до вказаного року може зрости на 5-20 мм, тоді як влітку цей показник буде знижений на 10-20 мм. Такий сценарій зміни клімату може призвести до того, що врожайність ячменю в степовій зоні буде знижена на 15-20%, врожайність кукурудзи в степовій зоні — до 20%, в лісостеповій — до 35%.

«Зміна клімату вимагає впровадження адаптаційних і вологозаощадних технологій. Мінімізація кліматичних ризиків можлива тільки в разі адаптації до кліматичних умов, які синхронізовані з темпами зміни клімату. Необхідно відновлення і розвиток зрошення», — підсумувала Адаменко.