На межі зриву: Чому аграрний комітет парламенту вже місяць не може провести засідання

На межі зриву: Чому аграрний комітет парламенту вже місяць не може провести засідання

Востаннє аграрні депутати збиралися ще перед Великоднем

На межі зриву: Чому аграрний комітет парламенту вже місяць не може провести засідання

Уже майже сім тижнів не проводяться засідання Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин — раніше одного з найбільш обов’язкових і дисциплінованих в парламенті. Порядок денний засідання Комітету, який розміщено на сайті, датується 15 травня 2018 року. У ньому значаться важливі для галузі законопроекти — наприклад, про передачу права власності фермерським господарствам на земельні ділянки, надані засновникам таких господарств в постійне користування, а також законопроект стратегічного характеру про засади державної аграрної політики та державної політики сільського розвитку.

iAgro запитав народних депутатів — членів аграрного комітету в чому причина майже місячного простою.

Олександр Бакуменко, народний депутат України, заступник голови Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин

У нас напрацьовано понад сорок законопроектів, які на розгляді Верховної Ради. Відсутність засідань Комітету пов’язана виключно з тим, що частина народних депутатів відсутня — в силу різних обставин, що склалися. Хто за кордоном, у когось дружина народжує, у когось хтось захворів і т.д. У нас просто звикли, що кожного тижня збираємося. Але таких, як наш Комітет — мало у Верховній Раді. Немає кворуму — значить наступного разу зберемося. Це ж не означає, що ми не працюємо. Минулого тижня провели аграрний день в парламенті, прийняли законопроекти. Думаю, вже на наступному пленарному тижні Комітет збереться.

Леонід Козаченко, народний депутат України, Голова підкомітету з питань економічної та фінансової політики в агропромисловому комплексі Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин

Уже три рази не було кворуму для проведення засідань. За регламентом ВР України, якщо 30 хвилин пройшло, і немає кворуму, то засідання закривається. З точки зору дисципліни — це, звичайно, мінус. Треба наводити порядок, можна виносити питання на дисциплінарний Комітет Верховної Ради, який заслухає і запитає, в чому справа. Одна справа якщо хворий або у відрядженні, або не зареєстрований в цій день, а якщо депутат в будівлі і не може зайти в зал, де збирається комітет, то це вже дисциплінарне порушення. У нас була гостра дискусія з цього приводу, і я думаю, що наступного разу, коли зберемося, окреме засідання проведемо присвячене цій проблемі.

Сергій Хлань, народний депутат України, Голова підкомітету з питань ціноутворення та розвитку зовнішньоекономічної діяльності в агропромисловому комплексі Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин

Відсутність засідань Комітету пов’язано з тим, що немає кворуму. Немає кворуму внаслідок збігу обставин. До того ж, депутати їхали. Але є і технічний вплив, в тому числі небажання з боку деяких депутатів.

Олексій Мушак, народний депутат України, член Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин

Депутати не ходять на засідання Комітету — це раз. І друге, існує думка, що насправді Комітет вже напрацював документів і прийняв досить рішень, щоб Верховна Рада їх приймала до кінця 2019 (майже 50 законопроектів узгоджені і немає сенсу генерувати нові).

Андрій Вадатурський, народний депутат України, член Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин

Для проведення засідань не було кворуму. Це відбувається тому, що багато хто з народних депутатів — членів Комітету не згодні з роботою комітету, з аграрною політикою і тим, як аграрний комітет поставив себе. На жаль, Комітет став інструментом для вирішення фінансових питань деяких великих агрохолдингів.

Інна Острадчук, керівник секретаріату Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин

Засідання Комітету не проводилися через збіг обставин.

 

Ірина Паламар, голова Асоціації тваринників України, постійний візитер засідань

Зараз в роботі дуже багато важливих для галузі законопроектів, наприклад, про фермерство (Про передачу права власності фермерським господарствам на земельні ділянки, надані засновникам таких господарств в постійне користування, довічне успадковане володіння для створення і/або ведення фермерського господарства селянського (фермерського) господарства — iAgro). Є два варіанти урядовий і депутатський і важливо, щоб підготовлені законопроекти розглядалися на Комітеті. Взагалі, звичайно, те, що Комітет не працює, це неправильно.