Післязавтра світовий аграрний гігант Bayer подвоїть свій бізнес. Згідно з повідомленням компанії, вона завершила отримання всіх необхідних дозволів контролюючих органів і має намір закрити угоду по злиттю з Monsanto 7 червня.
«Придбання Monsanto є стратегічною віхою в зміцненні нашого портфеля провідних підприємств в галузі охорони здоров’я та харчування. Ми подвоїмо розмір нашого сільськогосподарського бізнесу та створення провідного інноваційного двигуна в сільському господарстві», — наводиться в повідомленні цитата Вернера Бауманна, голови правління Bayer AG.
Як повідомляв iAgro, сума операції складе 66 млрд дол. з урахуванням заборгованості Monsanto. Виконавчий директор Насіннєвої асоціації України Сюзанна Григоренко аналізує наслідки цього злиття для українського ринку. Не секрет, що основною причиною реорганізації таких великих компаній у вигляді злиття є прагнення отримати і посилити ефект синергії, тобто взаємодоповнюючі дії активів двох надкомпаній.
Результатом злиття Bayer і Monsanto стане поява насіннєво-хімічного холдингу, який буде працювати над задоволенням перспективної потреби в розвитку біотехнологій. Monsanto — це компанія з високим рівнем селекції, вона спеціалізується на виробництві технічних, зернових і олійних культур, і одночасно є лідером з біотехнологій. Її внесок в об’єднану компанію — поштовх в розвиток хімічних препаратів. Bayer засобами захисту рослин закриває потребу в захисті насіння від початку посіву в грунт до повного дозрівання. «Фішка» Bayer полягає в різноманітності препаратів, що випускаються — від протруйників до гербіцидів. Компанія випускає всю лінійку засобів захисту рослин, яка необхідна в агротехнологічному процесі. Тому, наприклад, Monsanto для кукурудзи та ріпаку використовує протруйники Bayer.
Очікуваним від злиття Bayer і Monsanto ефектом буде удосконалення селекції по кукурудзі, озимому ріпаку, яка є у Monsanto, в напрямку виведення гібридів з показниками стійкості до гербіцидів Bayer. Одночасно, це злиття є практично ідеальним прикладом того, як шляхом злиття можуть бути об’єднані передові наукові ідеї і гроші. Це взаємодоповнюючий союз, який дасть зниження витрат у зв’язку з об’єднанням виробничих процесів і зростанням ринкової твердості компанії. Що стосується фермерів, то вони від цього об’єднання отримають готові досконаліші технологічні рішення. Завдяки укрупненню, компанії зможуть розвиватися в умовах жорсткої конкуренції і збільшувати витрати на наукові дослідження та розробки.