Ренійське ТОВ «Дунай Пром Агро» знову увійде в СЕЗ і займеться переробкою олійних культур в рамках інвестиційного проекту.
Це стало можливим завдяки скасуванню рішень виконкому Ренійської міськради, прийнятих в березні і серпні 2008 року, згідно з якими підприємство «Дунай Пром Агро» втратило статус суб’єкта спеціальної економічної зони (СЕЗ) «Рені», пише Аgronews.
Дані рішення були прийняті виконкомом в зв’язку з тим, що «Дунай Пром Агро» протягом 6 років так і не змогло приступити до реалізації інвестиційного проекту з переробки олійного насіння, в результаті чого фірма заборгувала порту 240 тисяч гривень орендної плати за землю. Як зазначив провідний інженер ДП РМТП (державне підприємство «Ренійський морський торговельний порт») Віталій Маржин, розірвання договору оренди земельної ділянки по закону має відбуватися в судовому порядку, однак Ренійський порт цю справу програв. Тепер же ТОВ «Дунай Пром Агро» вирішило повернутися до здійснення проекту, і для цього знову необхідно отримати землю і статус суб’єкта СЕЗ.
Начальник Ренійської філії Адміністрації морських портів України (АМПУ) Сергій Строя в ході свого виступу на сесії запевнив депутатів, що цього разу у інвестора — серйозні наміри. «Більш того, підприємство вже почало будувати на землях АМПУ зйомно-розбірний критий склад для перевалки зерна.
ТОВ «Дунай Пром Агро» не хоче обмежуватися тільки цим — фірма має намір побудувати термінал з переробки насіння олійних культур, і перш за все ріпаку», — заявив Сергій Строя.
Ренійський морський торговельний порт — єдиний в Україні великий порт, який в даний час займається перевалкою олійних культур у вигляді насіння, тоді як в інших портах налагоджена переробка цього насіння на олію. «В даний час інвестор справно платить Ренійській філії АМПУ і за земельну ділянку, і за послуги. У той же час порт не в змозі платити ні зарплату своїм працівникам, ні за землю, ні за послуги АМПУ (що стосується останніх, то порт заборгував вже близько 5-ти млн грн)», — зазначив Сергій Строя.
Варто зазначити, що підприємство «Дунай Пром Агро» претендує на ділянку землі, де знаходяться старі приміщення колишньої портової рембудділянки, які майже 20 років не використовуються за призначенням і не потрібні порту. ДП РМТП в даний час — в процесі отримання кадастрового номера на свою територію, що дозволить підприємству позбутися зайвої землі і скоротити земельні платежі до міського бюджету.