Євгена Сігала та його дружину Марину Сігал Печерський суд залишив під вартою на 2 місяці

Євгена Сігала та його дружину Марину Сігал Печерський суд залишив під вартою на 2 місяці

Подружжю призначена застава в розмірі 170 млн грн на двох

Євгена Сігала та його дружину Марину Сігал Печерський суд залишив під вартою на 2 місяці

Затриманих за підозрою в організації пташиного могильника і забруднення навколишнього середовища в Київській області, власників підприємства з виробництва курятини «Агромарс» (ТМ «Гаврилівські курчата») заарештували на 60 діб з правом застави. Про це на сторінці в Твіттері повідомила прес-секретар генпрокурора Лариса Сарган.

«Печерський суд обрав власнику агрохолдингу — Євгену Сігалу — запобіжний захід у вигляді утримання під вартою на 2 місяці з альтернативою внесення застави в розмірі 80 млн грн», — йдеться в повідомленні. Його дружину Марину Сігал заарештували на два місяці з альтернативою внесення застави в розмірі 90 млн грн. Також два місяці арешту або заставу в розмірі 84 млн грн суд призначив директору структурного підрозділу підприємства.

Прокуратура висуває звинувачення за кількома статтями Кримінального кодексу: ч. 1 ст. 255 (створення злочинної організації), ч. 4 ст. 28 ст. 236 (порушення правил екологічної безпеки), ч. 4 ст. 28 ч. 2 ст. 240 (порушення правил охорони або використання надр).

Президент «Комплексу Агромарс» Марина Сігал, першою дала свідчення в Печерському райсуді м.Києва.

Вона категорично заперечувала систематичні порушення птахокомплексом норм екологічного законодавства, і вважає, що її перебування під вартою не вирішить проблему підприємства, а тільки погіршить її.

«Якщо були падежі голів, то нам вигідно було відвозити все це на наш завод білково-вітамінних концентратів. Це найкращий завод в Європі. Ми ввели його в експлуатацію 7 років тому. З усього цього ми робимо кров’яну кісткову муку, і продаємо її додатково. Тому, коли говорять, що ми робили це роками, — я не згодна», — сказала Марина Сігал.

Однак вона визнала, що така ситуація мала місце в листопаді минулого року і один раз в 2012 році. «Та ситуація, яка у нас відбулася в листопаді місяці, в цьому винні не тільки ми, а й Київобленерго. У них трапилася аварія — відключилася мережа, а резервна лінія не включилася. Відповідно, через 3 години у нас було 200 тис. голів падежу. І наш завод такий падіж переробити не міг. Державних заводів, які б могли допомогти, в Київській області, та й в Україні немає. Тому перевозити цей падіж нам було просто нікуди», — сказала під час свого виступу на судовому засіданні Марина Сігал.

Адвокат Марини Сігал, висловив здивування, чому питання господарського характеру, прокуратура вирішила перевести в кримінальну площину. Він заявив, що пред’явлені звинувачення перебільшені, і натякає на замовний характер справи.

Зокрема, вимоги прокуратури взяти його підзахисну під арешт, він назвав необгрунтованими і запевнив, що Марина Сігал не соціально-небезпечна людина, і не збирається залишати країну. Також, за словами адвоката, Марина Анатоліївна — єдиний годувальник в сім’ї. Її чоловік — пенсіонер, а дочка — студентка.

«Я хочу долучити до матеріалів справи дані клініки «Борис» про хронічні захворювання моєї підзахисної. Це виразкова хвороба шлунка, яка вперше виявлена ​​була в листопаді 2012 року, з тих пір Марина Анатоліївна повинна постійно перебувати під наглядом лікарів».

Коли на лаві підсудних опинився Євген Сігал, захист попросив провести судове засідання в закритому режимі. Аргумент: обвинувачений — пенсіонер, і підвищена увага журналістів та активістів може нашкодити здоров’ю. Суд задовольнив прохання захисту і ЗМІ попросили покинути зал. Пізно ввечері, після оголошення рішення суду, захист обвинувачених заявив ЗМІ, що подаватиме апеляцію. А щодо внесення застави, адвокат Марини Сігал заявив, що достатньої суми для такої застави у його підзахисної немає.

Нагадаємо, поліція затримала власників агрохолдингу «Агромарс» за підозрою в організації пташиного могильника і забруднення навколишнього середовища в Київській області.