Найбільший зернотрейдер Австралії 20 червня відкриває офіс в Києві

Найбільший зернотрейдер Австралії 20 червня відкриває офіс в Києві

GrainCorp змінює формат присутності на українському аграрному ринку. Зерно тут мінімум на 20 доларів дешевше австралійського

Найбільший зернотрейдер Австралії 20 червня відкриває офіс в Києві

Велика австралійська зернова компанія GrainCorp відкрила своє представництво в українській столиці. Як випливає з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, 14 травня в Києві було зареєстровано ТОВ «Грейнкорп Україна» (Graincorp Ukraine LLC), засновниками якого виступили дві пов’язані з GrainCorp компанії — Грейнкорп (Блек Сі) Холдінгс ЮК Лімітед (Graincorp (Black Sea) Holdings UK Limited) і Грейнкорп Юроп (ЮК) Лімітед (Graincorp Europe (UK) Limited).

Намір відкрити представництво в Україні згадується в одному зі звітів компанії кілька місяців тому.

Поки це єдине видиме свідоцтво присутності GrainCorp в Україні: на провідних сайтах по хедхантингу немає оголошень про набір персоналу в «Грейнкорп Україна», а на офіційному сайті GrainCorp немає згадок про українське представництво.

Президент Української зернової асоціації (УЗА) Микола Горбачьов повідомив iAgro, що український офіс GrainCorp поки ще перебуває в стадії формування і його відкриття заплановано на 20 червня. Він також зазначив, що вважає позитивом прихід в Україну нових гравців зернового ринку. «Я вітаю будь-які компанії, які будуть приходити в Україну, тому що всі вони приносять нові технології та інвестиції, створюють конкуренцію. Від цієї конкуренції виробник тільки виграє — чим вище конкуренція, тим кращі умови будуть запропоновані сільгоспвиробникам», — зазначив він.

Згідно з даними з офіційного сайту GrainCorp, компанія має найбільшу мережу зі зберігання і транспортування зерна у східній Австралії, входить у ТОП-5 світових виробників солоду, експортує продукцію в більш ніж 30 країн світу, є найбільшим виробником харчових олій, олій для кормів тварин і промислових олій, використовуваних при виробництві біопалива.

Шість років тому за право придбати GrainCorp змагалися американці і росіяни — компанію хотіли отримати американський зерновий гігант «ADM» (Archer Daniels Midland Co, один з чотирьох найбільших світових зернотрейдерів) і група «Сумма» Зіявудіна Магомедова, який в рейтингу Forbes за 2017 рік зайняв 63-е місце серед найбагатших бізнесменів Росії зі статком 1,4 млрд доларів. ADM запропонував за австралійського зернотрейдера 2,8 млрд доларів, а «Сумма» планувала для покупки залучити кредит Зовнішекономбанку. В результаті GrainCorp погодилася на угоду з ADM за 2,9 млрд доларів, але її заблокував австралійський уряд, вважаючи, що поява американської компанії на австралійському ринку може знизити конкуренцію і ускладнить фермерам доступ до зерносховищ і торговельних мереж.

Відкриття представництва в Україні було частиною стратегічного розвитку компанії, яка планує працювати з урожаєм зерна 2018-2019 МР. Як повідомляв iAgro, УЗА планує зростання врожаю зернових та олійних в новому маркетинговому році до 49 млн тонн в порівнянні з 46,3 млн т роком раніше. Крім того, виробники зерна пророкують Україні подальший бурхливий ріст виробництва зернових і зростання експорту — до 2022 року, за прогнозом УЗА, Україна зможе експортувати до 70 млн тонн зерна.

Як повідомляв iAgro, в цьому році в Україні відкрив своє представництво ще один міжнародний зернотрейдер — швейцарська компанія Marcoрolo Commodities. На сьогодні практично всі великі міжнародні гравці вже присутні в Україні, а деякі з них вже обзавелися власними потужностями зі зберігання зерна та землею по його вирощуванню.

Директор департаменту аналітики Marcoрolo Commodities Олена Нероба прокоментувала прихід GrainCorp прислів’ям «Риба шукає« де глибше», а люди — «де краще». За її словами, з одного боку, в Україні більше волатильність, але з іншого — ці цінові «гойдалки» дозволяють трейдерам з хорошим ризик-апетитом заробити додаткову маржу. «Для таких компаній, як GrainCorp, вихід на український ринок можна розглядати як частину диверсифікації ризиків», — сказала вона. Олена Нероба не передбачає посилення конкуренції, оскільки на українському ринку ще багато вільного місця. «В цілому вся ця історія з «транснаціоналами» чимось нагадує мені масове заходження іноземних банків в Україну на початку« нульових», — сказала вона.

Власник однієї з торговельних компаній розповів iAgro на умовах анонімності, що GrainCorp вже давно працює на українському ринку — вона купувала товар на FOB і везла його в Південну Азію. «Думаю, вони просто вирішили формат присутності поміняти. Ну і, звичайно, це пов’язано і з перспективністю нашого ринку — українське зерно доларів на 20 дешевше австралійського. Крім цього, Україна в Південну Азію відправляє багато бобових, ніж також може скористатися GrainCorp», — зазначив він.

За прогнозами Міністерства агрополітики, експорт зернових з України в 2017/2018 МР складе 41 млн тонн. Станом на 1 червня було експортовано 37 млн ​​тонн. В.о. міністра агрополітики Максим Мартинюк під час он-лайн конференції на своїй сторінці в Facebook 31 травня повідомив, що показник в 41 млн тонн цілком досяжний, оскільки відповідні обсяги зерна вже законтрактовані.