Косюк нарощує постачання курятини в ЄС, використовуючи прогалини в угоді про вільну торгівлю

Косюк нарощує постачання курятини в ЄС, використовуючи прогалини в угоді про вільну торгівлю

Косюк нарощує постачання курятини в ЄС, використовуючи прогалини в угоді про вільну торгівлю

Агрохолдинг МХП Юрія Косюка нарощує постачання курячого м’яса до Євросоюзу, використовуючи прогалини в угоді про вільну торгівлю між ЄС та Україною. 

Про це пише видання Poliltico, передає Бізнес Цензор.

Про це раніше повідомляв iAgro в матеріалі «Курка може змінити договір з ЄС». Зокрема, Євросоюз використовує високі мита та імпортні квоти на постачання курячого філе для захисту європейських фермерів. Відповідно до торговельної угоди з ЄС Україна може експортувати 20 тис. тонн м’яса птиці, в тому числі куряче філе, і ще 20 тис. тонн курячих туш, попит на які менше.

Сам Косюк раніше скаржився, що ці квоти занадто малі в порівнянні з річним обсягом виробництва в Україні в обсязі 1,2 млн тонн курки. При цьому, згідно з нормами угоди, Україна може постачати в Євросоюз без мит куряче філе на кістки з шматком крила. В даний час МХП відправляє напівфабрикат здебільшого на заводи в Нідерландах і Словаччині, де з нього виділяють, власне, філе…

За даними Європейської комісії, імпорт української курячої грудки на кістки виріс з нуля в 2015 році до приблизно 3,5 тис. тонн в 2016 році, а потім до 27 тис. тонн в 2017 році. Як зазначає видання, різке зростання постачань викликає невдоволення європейських фермерів. Представник Єврокомісії зазначив, що при підготовці торгової угоди з Україною представники ЄС «ретельно вивчили всі тарифні лінії» і консультувалися з промисловістю. Однак він визнав, що ЄС фактично ніколи не отримував імпорт по категорії, яку зараз використовують українські виробники, і Брюссель обговорює цю ситуацію з Києвом.

У свою чергу, член правління МХП Джон Річ заявив, що холдинг дотримується встановлених правил і спростував вплив зростання постачань української курятини на європейських виробників. «Український експорт в даний час складає близько 70-80 тис. тонн, або приблизно 7-8% від загального обсягу постачань в ЄС. У свою чергу ЄС експортує в Україну близько 165 тис. тонн птиці без мита, або 14% від загального ринку України», — зазначив представник компанії.

Річ додав, що зростання постачань з України обумовлене зниженням частки інших експортерів, зокрема, Бразилії.