Найбагатші люди світу, чиї сумарні статки оцінюються в 70 трлн доларів, і не менше 1 млн доларів на кожного, не розглядають інвестиції у сільськогосподарську землю як пріоритетні.
Це випливає з щорічного огляду World Wealth Report, який випускає компанія Capgemini SA і в якому аналізуються характеристики заможних людей (high-net-worth individual, HNWI).
Інвестиційні пріоритети найбагатших розподілилися наступним чином:
- фондові ринки — 30,9%;
- грошові кошти та їх еквівалент — 27,2%;
- нерухомість — 16,8%;
- фіксований дохід — 15,8%;
- інше (хеджфонди, деривативи, іноземна валюта, сировинні товари, приватний капітал) — 9,4%.
При цьому, в структурі інвестицій у нерухомість, на вкладення в сільськогосподарську землю (Farmland/Agricultural land) припадає лише 5,3%. У розрізі окремих регіонів цей показник коливається біля цієї цифри:
- Азіатсько-тихоокеанський регіон (без Японії) — 4,9%,
- Європа — 4,5%,
- Японія — 3,5%,
- Латинська Америка — 7,5%,
- Північна Америка — 7%.
Таким чином, в загальній структурі розподілу активів найбагатших людей сільгоспземля займає менше 1%.
Джерело: World Wealth Report-2018
Автори дослідження відносять до найбагатших людей, чиї активи, що інвестуються оцінюються як мінімум в 1 млн доларів. У порівнянні з минулим роком, їх кількість збільшилися на 1,6 млн осіб. 61,2% всіх доларових мільйонерів світу проживають в США, Німеччині, Японії і Китаї (дані на кінець 2017 року).
До 2025 року стан мільйонерів у світі може вирости до 100 трлн доларів, що майже втричі перевищить показник за 2006 рік.
Довідка
Capgemini SA — транснаціональна корпорація, один з найбільших в світі гравців в області консалтингу, інформаційних технологій та аутсорсингу. Штаб-квартира знаходиться у Парижі. У компанії працює 180 тис. співробітників у більш ніж 40 країнах світу.
В огляді World Wealth Report використовуються дані з 71 країни, на частку яких припадає 98% світового валового національного доходу і 99% капіталізації світових фондових ринків. Звіт випускається вже 22 роки. Випуск за 2018 рік складений на основі відповідей опитування більш ніж 2,6 тис. заможних людей з усього світу. У ньому містяться докладні глобальні дослідження переваг і поведінки багатих людей, за темами розподілу активів, рівнів задоволеності, криптовалютним і інвестиційним перевагам.