Рада прийняла кілька «харчових» законів

Рада прийняла кілька «харчових» законів

Сьогодні, 10 липня, Верховна Рада України прийняла відразу кілька законів, які стосуються виробництва та збуту харчової продукції.

Рада прийняла кілька «харчових» законів

Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

Так, в першому читанні прийнятий законопроект щодо врегулювання порядку маркування харчових продуктів та введення штрафів за надання недостовірної інформації на упаковці (№8450).

За відповідне рішення проголосували 226 народних депутатів, що є необхідним мінімумом.

«Проектом закону забороняється використання інформації, яка може ввести споживача в оману, зазначена заборона поширюється також на рекламу харчових продуктів. Законопроект забезпечує надання точної, достовірної та зрозумілої інформації споживачу про харчових продуктах », — повідомив в ході презентації один з авторів законопроекту, заступник голови комітету ВР з питань аграрної політики та земельних відносин Олександр Бакуменко.

Крім того, у другому читанні і в цілому прийнятий закон №5448-д про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції. За прийняття документа проголосувало 237 народних депутатів.

Законопроект пропонує введення штрафу за реалізацію продукції з органічним державним логотипом при відсутності сертифіката для юросіб — в розмірі восьми мінімальних заробітних плат, для фізосіб-підприємців — у розмірі п’яти МЗП.

Тепер виробники зобов’язані щорічно проходити сертифікацію органічного виробництва для підтвердження відповідності вимогам законодавства в цій сфері, декларувати обсяги органічної продукції, яка вводиться в обіг, і погоджувати маркування органічної продукції з органом сертифікації.

Оплата послуг з проведення сертифікації органами сертифікації здійснюється на договірних засадах. Термін дії сертифіката органічного виробництва та обігу складає 15 місяців з дати його видачі.

Метою законопроекту є вдосконалення основ правового регулювання органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції, а також гармонізація законодавства України до законодавства Європейського Союзу у зазначеній сфері.