Представники бізнесу поскаржилися на свавілля екологів у портах

Представники бізнесу поскаржилися на свавілля екологів у портах

Федерація роботодавців транспорту України (ФРТУ) обурена проблемою неврегульованих питань здійснення екологічного та радіологічного контролю в українських портах.

Представники бізнесу поскаржилися на свавілля екологів у портах

Про це вони написали в листах до прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, голови транспортного комітету ВРУ Ярослава Дубневича, генерального прокурора України Юрія Луценка, керівника НАБУ Артема Ситника, які цитує ЦТС.

Під час процедури оформлення виходу судна і здійснення радіологічного контролю товарів екологічна інспекція зобов’язана за результатами контролю ставити штамп «ввезення/вивезення дозволено» або «ввезення/вивезення заборонено». Але інспектори можуть не поставити жодного штампу, провокуючи тим самим простої суден і збитки судновласників. При цьому, підставою найчастіше є надумані вимоги природоохоронного характеру відносно стивідорних компаній, — вважають в ФРТУ.

Крім того, може бути поставлений заборонний штамп без жодних пояснень причин.

Також суди можуть затримуватися на підставі виявлення екологічною інспекцією в районі перебування судна «видимих ​​плавучих частин або видимих ​​слідів нафти або нафтовмісних речовин», що служить підставою для проведення екологічного контролю транспортного засобу та взяття проб баластних вод.

При цьому екологічна інспекція на сьогодні не має правових інструментів ні для здійснення екологічного або радіологічного контролю, ні для відбору проб і здійснення їх аналізу, ні для нарахування збитків, оскільки відсутні нормативні акти, які регламентували б дані процедури. Все це, на думку членів ФРТУ, свідчить, що екоінспекція в портах здійснює свою діяльність поза правовим полем, керуючись власним баченням і застосовуючи власні правила і процедури.

ЦТС також повідомляє, що в останні місяці скарги на дії екологів в портах набули регулярного характеру. У квітні проти дій інспекторів виступали в Громадському союзі «Асоціація морських агентств України». Тоді йшлося про, як мінімум, про чотири епізоди неправомірних перевірок судів. Пізніше в групі терміналів ТІС заявляли, що зазнали незаконних дій з боку чиновників Державної екологічної інспекції Північно-Західного регіону Чорного моря.

Міжнародна компанія West of England закликала в червні судновласників судитися з екологами.