Про це повідомляє прес-служба ВАР.
Асоціації зазначають, що під час підготовки законопроекту про «єдине вікно» до другого читання, до нього було включено положення щодо надання аграріям за рахунок бюджетних коштів компенсації 30% вартості придбаних вагонів-зерновозів. Також ця норма передбачає преференції для вітчизняних виробників цих вагонів у сфері бюджетної підтримки, оподаткування, кредитування тощо.
Поправку, як повідомляє ВАР, було внесено з порушенням статті 116 Регламенту Верховної Ради, відповідно до якої пропозиції та поправки можуть вноситись лише до того тексту законопроекту, який був прийнятий парламентом за основу. Натомість ця поправка доповнювала ухвалений законопроект новими положеннями, які вочевидь не належать до предмету правового регулювання митного законодавства та не стосуються прийнятого механізму «єдиного вікна». Більш того, таку ж поправку з аналогічним порушенням статті 116 Регламенту було внесено до законопроектів №6490-д щодо сімейних фермерських господарств та №5448-д про органічне виробництво.
Даною нормою пропонується визначити вагони-зерновози як «техніку і обладнання для агропромислового комплексу», що автоматично робить їх виробництво об’єктом державної підтримки.
Асоціації вважають, що через ціну і те, що економічний сенс має лише закупівля десятків вагонів, можливістю зможуть скористатись лише найпотужніші агрохолдинги. Більш того, враховуючи обмеженість бюджетних асигнувань за програмою часткової компенсації вартості придбаної сільгосптехніки вітчизняного виробництва, вказане неминуче призведе до скорочення бюджетної підтримки середніх та малих аграріїв. Це у свою чергу порушує ключові принципи здійснення держпідтримки.
«Просимо вас врахувати інтереси середніх і малих аграріїв та не допустити перерозподілу коштів державної підтримки на користь найбільших та високоприбуткових комерційних компаній (аграрних олігархів), а також припинити порушення Верховною Радою свого Регламенту», — йдеться в зверненні до президента.