Повідомлення Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки» передає УкрАгроКонсалт.
«Позицію основного імпортера вітчизняної агропродукції вже кілька років утримують азіатські країни, які за січень-червень 2018 року купили українського продовольства на 3,7 мільярда доларів. Частка Азії за цей період склала 43,2% від загального експорту аграрної продукції», — йдеться в повідомленні.
Основними ринками збуту української агропродукції залишаються чотири регіони — країни Азії, Африки, Європейського Союзу та СНД. У I півріччі 2018 року їхня сумарна частка збільшилася і склала майже 97% вартості українського експорту сільгосппродукції. Зокрема, на країни Європейського Союзу припадає близько третини української сільгосппродукції — 30,4%.
За I півріччя 2018 року ці фірми закупили українського продовольства на 2,6 мільярда доларів. Обсяги експорту до країн Африки склали 1,3 мільярда доларів — 14,6% від загального експорту аграрної продукції.
Зберігається тенденція пожвавлення експорту української сільгосппродукції в країни СНД, що намітилася в минулому році. Країни цього регіону за січень-червень 2018 року імпортували українське продовольство на 0,7 мільярда доларів, що склало 8,6% від загального експорту аграрної продукції.
За результатами I півріччя 2018 року рейтинг країн-імпортерів української агропродукції очолила Індія, яка закупила українського продовольства на 1 мільярд доларів. Друге місце утримує Єгипет, який імпортував з України сільгосппродукцію на 576 мільйонів доларів. На третьому місці — Китай, який придбав вітчизняних продуктів на 527 мільйонів доларів. Значний виторг українські експортери отримали також з Нідерландів (525 мільйонів доларів), Іспанії (470 мільйонів доларів), Туреччини (458 мільйонів доларів) і Італії (449 мільйонів доларів).
Ці сім країн забезпечили 47% доходів від експорту продукції агропромислового комплексу в І півріччі 2018 року. Як повідомляв УНІАН, українські аграрії в I кварталі експортували продукцію на 4,3 мільярда доларів. У 2017 році найбільше української сільгосппродукції купили ЄС, Індія, Єгипет і Китай.