Про це йдеться у відповіді МХП на запит iAgro.
Депутат Ради Віктор Вовк 5 липня надіслав до Генеральної прокуратури запит, в якому вказав, що агрохолдинги, що займаються виробництвом курятини, порушують екологічне законодавство, про що свідчать численні публікації в ЗМІ. Депутат зазначив, що порушення допускає не тільки «Комплекс Агромарс», проти керівництва якого ГПУ порушила кримінальну справу, а й «Миронівський хлібопродукт», і просив ГПУ провести досудове розслідування.
29 серпня депутат Віктор Вовк повідомив, що по після розгляду його запиту Генеральна прокуратура порушила кримінальне провадження.
МХП у відповіді iAgro підтвердив, що кримінальне провадження дійсно зареєстровано. Однак МХП зазначив, що слідчий і прокурор повинні почати кримінальне провадження протягом 24 годин після отримання заяви у відповідність до вимог Кримінального кодексу. І в період проведення досудового розслідування повинні встановити, чи дійсно обставини, зазначені в депутатському запиті, свідчать про вчинення кримінального правопорушення. «У випадку, якщо обставини не підтверджені та не обґрунтовані, кримінальне провадження підлягає закриттю через відсутність події кримінального правопорушення», — йдеться у відповіді МХП.
МХП зазначив, що зараз проводяться необхідні слідчі дії. «Також хочемо зазначити, що обставини викладені у запиті, які стосуються ПАТ «Миронівський хлібопродукт» є не обґрунтованими та такими, що не відповідають дійсності», — повідомив МХП.
Як повідомляв iAgro, на початку червня Генеральна прокуратура затримала власників компанії «Агромарс» Марину і Євгена Сігала в рамках кримінальної справи про порушення екологічного законодавства, а саме — за створення несанкціонованих могильників відходів виробництва курячого м’яса. Суд заарештував їх на 2 місяці, однак в результаті звільнив їх з-під арешту під заставу в 5 млн гривень. Ця кримінальна справа стала результатом багаторічного конфлікту підприємства і громад сусідніх сіл. Попри те, що на підприємствах компанії працює чверть жителів села Гаврилівка, а холдинг забезпечує 25% податкових надходжень до сільського бюджету (482 тис. грн за 2017 рік), «Агромарс» має рекордний антирейтинг у місцевих жителів.