Про це повідомила прес-служба Всеукраїнської агарної ради.
«Висловлюємо подяку президенту за те, що він став на сторону аграрної спільноти і підписав цей закон. Таким чином, він зламав олігархічні домовленості, тим самим захистивши інтереси невеликих сільгоспвиробників», — написав голова ВАР Андрій Дикун.
У разі непідписання цього закону, з 1 вересня набула б чинності норма про скасування бюджетного відшкодування ПДВ при експорті сої. Вона завдала б нищівного удару по всім аграріям, які вирощували сою в 2018 р., оскільки це спричинило б зменшення їхнього прибутку від реалізації на 16,7%, а також дозволило олігархічним структурам і транснаціональним компаніям (власникам переробних потужностей) збагатитися за їх рахунок. Також результатом вступу в силу даної норми став би різке зростання тіньового ринку.
Нагадаємо, Верховна Рада 22 травня внесла правки до Податкового кодексу, зберігши для трейдерів тимчасове скасування відшкодування ПДВ при експорті соєвих бобів з 1 вересня 2018 року по 31 грудня 2021 року ріпаку — з 1 січня 2020 року по 31 грудня 2021 року. У той же час парламент звільнив з-під дії цієї норми сільгоспвиробників.
Європейська бізнес асоціація просила президента ветувати цей закон, вважаючи, що він створить дискримінаційні умови на ринку і призведе до порушення принципів вільної конкуренції.