Це сталося тому, що через експорт великих обсягів товару на українські ціни значно впливають тенденції світового ринку, повідомляє Інфарго.
Однак, експерти відзначили, що в серпні світові ціни на товар суттєво знизилися і трейдери не хочуть піднімати вартість закупівель української олії.
Для поставок в Африку зараз дуже непоганою вважається ціна на масло 82% в 4000 $/т, в Китай товар можна реалізувати трохи дорожче. Туреччина майже втратила інтерес до імпортних закупівель через девальвацію ліри.
«Вкрай слабкий попит на українське масло з боку пострадянських країн, там на ринку багато недорогої білоруської продукції. Якщо хтось і хоче купувати товар в Україні, то пропонують практично такі ж ціни, як і західні трейдери. А Селянське масло (яке не продається в далеке зарубіжжя) в кращому випадку можна реалізувати по 3650 $/т, хоча попит частіше озвучується в діапазоні 3400-3500 $/т », — уточнюють фахівці.
На тлі невизначеності з експортом, до кінця місяця знову трохи просіли і гривневі ціни на масло, правда тільки Селянське. Товар 82% не подешевшав на внутрішньому ринку лише через девальвацію гривні. Високожирні солодковершкове масло в основному продається за цінами в діапазоні 127-135 грн/кг, а Селянське по 105-110 грн/кг.