Половину української лляної олії імпортував ЄС

Половину української лляної олії імпортував ЄС

Олійний льон став надзвичайно вигідною культурою для вітчизняних фермерів. Його рентабельність коливається в межах 43-95%.

Половину української лляної олії імпортував ЄС

Про це повідомила Ольга Трофімцева, заступник міністра аграрної політики та продовольства з питань євроінтеграції на своїй сторінці в мережі Facebook.

Рентабельність олійного льону, за словами Трофімцевої, коливається в межах 43-95%. Багато залежить від технології вирощування та рівня врожайності.

Експорт лляного насіння і олії з нього поступово зростає. Якщо в 2013-му українські компанії експортували 10,9 тис. т насіння і 2,8 тис. т олії, то в минулому році — 56,8 тис. т насіння і 9,9 тис. т олії.

«Приблизно половину олії купили країни Європейського союзу. Там цей продукт користується надзвичайною популярністю. В цілому щорічно ЄС вимагає 650 тис. т лляної олії», — написала Трофімцева.

Однак, що стосується льону-довгунця, то в 2017 році площі під ним склали всього-на-всього 1,4 тис. га, тоді як в 1990-х роках сіяли більше 170 тис. га.

«Але, сьогоднішня кон’юнктура світового ринку льняного-конопляної сировини дає нам можливість почати відроджувати даний підсектор завдяки попиту на зовнішніх ринках. Волокно використовують все більше для заміни синтетичних матеріалів, виробництва будматеріалів, в харчовій промисловості, медицині і т.д.», — написала заступник міністра.

За її словами, вартість тонни волокна досить приваблива і знаходиться в межах $1000.