Про це в коментарі виданню «Зерно» повідомила експерт плодоовочевого ринку Східної Європи, Тетяна Гетьман.
«Наприклад, ті ж самі голландці мають багаторічні контракти в африканських країнах, а в цьому році через неврожай в Європі у них ситуація дуже складна», — заявила вона.
Тетяна Гетьман зазначила, що Україна не може постачати картоплю безпосередньо в Європу, через обмеження на прийом продукції, що не відповідає фітосанітарним нормам. Але для продажу в африканські країни українська картопля підходить. Однак, в даному випадку порушується питання високих транспортних витрат.
«У нас немає прямої контейнерної лінії, яка могла б довезти продукцію з Одеського порту до африканських країн, ті ж цибулю з морквою», — сказала експерт.
Для доставки української картоплі в Африку має бути перевантаження, а це додаткові витрати. Причому, як зазначає Тетяна Гетьман, значну частину собівартості продукції, яка потенційно може продаватися, складають логістичні витрати. Саме вони нівелюють цінову перевагу, яке має Україна в порівнянні з Європою, адже ціна вітчизняної продукції може бути в півтора рази менше. Також експерт зазначила, що в ЄС логістика більш оптимізована.
«В Роттердам, зокрема, приходять контейнерами апельсини, а назад відправляється картопля. Це помітно знижує логістичні витрати. А у нас такого немає, і навіть поставки апельсинів часто йдуть через Європу», — резюмувала вона.