Розмір не головне: обсяг земельного банку не впливає на прибутковість

Розмір не головне: обсяг земельного банку не впливає на прибутковість

Площа господарства не впливає на успішність сільськогосподарського виробника, а питання оренди землі не варто недооцінювати.

Розмір не головне: обсяг земельного банку не впливає на прибутковість

Таку думку в ході IX Міжнародної конференції «Ефективне управління агрокомпаніями» (LFM) висловив один із засновників і керівників компанії Horsch Міхаель Хорш, передає AgroPortal.

«Якщо холдинг має багато гектарів, але поганий менеджмент, то стане банкрутом вже завтра. Так само і фермерські господарства, які не використовують сучасні технології, — будуть програвати», — констатував він.

При цьому Міхаель Хорш зазначив, що не варто відкидати і питання оренди землі.

«Нам слід говорити насамперед про рівень оплати за оренду землі в Україні, яка була 20 $/га 15-20 років тому або 100 $/га 10 років тому, а зараз становить 150-200 $/га. Конкурентну перевагу на ринку отримає той, хто зможе більше заплатити за оренду землі», — додає він.

Серед інших чинників, підвищення вартості оренди вказує на те, що сільське господарство стало більш професійним, вважає Міхаель Хорш.

Також експерт зазначив, що, розраховуючи на збільшення врожаю, українським аграріям слід звернути увагу на важливі показники, такі як вміст гумусу в грунті, і змінити ситуацію з плужною підошвою, а також змінити підхід до вибору і експлуатації техніки.

«В Україні неефективно використовується техніка. У багатьох підприємствах поєднується стара і нова техніка, багато сільськогосподарських машин надмірно використовуються, і при цьому вартість витрат на ремонт техніки в господарствах зросла до 150 $/га », — зазначає Міхаель Хорш.

За його словами, експлуатація трактора на 400-500 к.с. на фермах США і ЄС становить 3 тис. мотогодин, в Україні — 8 тис. мотогодин. Загальні інвестиції в нову техніку в США становлять 1000 $/га, українські господарства інвестують 700$/га, але при цьому витрати на ремонт техніки у американських фермерів становлять 50$/га, а в українських — 150$/га.

Міхаель Хорш порадив українським аграріям припинити покупку техніки різних брендів, вибирати машини виключно з кращою практикою, при виборі техніки цікавитися вартістю перепродажу машини через 5 років, а також аграрним господарствам 10% оброблюваної землі виділяти для випробування і досліджень нових практик.