Мінагрополітики пропонує зберегти діючі дотації для аграріїв

Мінагрополітики пропонує зберегти діючі дотації для аграріїв

Програми з підтримки сільського господарства матимуть максимальний ефект, якщо вони зберігаються протягом декількох бюджетних періодів.

Мінагрополітики пропонує зберегти діючі дотації для аграріїв

Про це на засіданні уряду заявив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства Максим Мартинюк, передає прес-служба Міністерства.

«Частина з програм підтримки є програмами нового формату. Всі ці програми повністю проявлять свій ефект, коли вони будуть стабільними і триватимуть кілька бюджетних періодів. Мінагрополітики буде виходити з ініціативою зберегти формат діючих програм», — сказав Мартинюк.

Перший заступник міністра нагадав, що в проекті державного бюджету на 2019 рік передбачено 6,9 млрд грн на підтримку сільського господарства.

«Завдяки стабільності правил гри ми отримаємо результат, бізнес буде звертатися за підтримкою», — заявив Мартинюк.

Нагадаємо, бюджетні показники по підтримці аграріїв в проекті бюджету збережені на рівні 2018 року і в загальному складають 6,9 млрд грн. Державна підтримка аграріїв розподілена за такими напрямками:

  • отримання часткової компенсації (25%) вартості придбаної сільськогосподарської техніки та обладнання українського виробництва — 1,38 млрд грн. Ця компенсація у 2018 році надається за придбання техніки, яка входить до переліку вітчизняної техніки та обладнання для АПК, затвердженого комісією Мінекономрозвитку. До переліку включено 60 українських заводів;
  • розвиток фермерських господарств — 1 млрд грн. Фінансова підтримка в цьому році надається одержувачам за наступними напрямками: часткова компенсація вартості закупленого насіння сільськогосподарських рослин вітчизняної селекції та наданих консультативних послуг, фінансова підтримка сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів, на часткову компенсацію (15%) вартості придбаної сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва, а також на здешевлення кредитів.

Розвиток тваринництва — 4 млрд грн. Передбачені дотації 2500 гривень на голову — надається фізичним особам, які утримують до 13 місячного віку ідентифікованого та зареєстрованого молодняка великої рогатої худоби, який народився у господарствах фізичних осіб в поточному році, 1500 гривень на голову — надається юридичним особам, які утримують ідентифікованих і зареєстрованих корів молочного, молочно-м’ясного та м’ясного напряму продуктивності за кожну наявну на 01 січня і збережену на 01 липня корову. Крім того, компенсується 50% за покупку племінних ресурсів і передбачена компенсація за будівництво тваринницьких комплексів в розмірі не більше 25% обсягу залучених кредитних коштів на період кредитування до 5 років.

Розвиток хмелярства, закладки молодих садів і виноградників — 400 млн грн. Урядом передбачено 80% компенсація вартості саджанців.