Це припущення висловив старший віце-президент комерційної групи по зерновим культурам та енергетиці R.J. O’Brien (США) Жолт Вінце під час ІІІ Міжнародної конференції GRAIN UKRAINE, передає AgroPortal.
На думку експерта, ситуація США і Китаю дуже складна, оскільки існує інтенсивна конкуренція, де необхідно враховувати також інші країни в цілому матриці торгових відносин.
«Важливим фактором є той факт, що Китай не купує сою в США. Це означає можливість підвищення експорту для Чорноморського регіону. При цьому США продовжує дотримуватися агресивної політики на кукурудзяному експортному ринку, що також впливає на країни Чорноморського регіону», — зазначив Жолт Вінце.
За його словами, США зможе відновити деяку частку на ринку сої, на це також буде впливати експорт з Росії.
На прогнози деяких експертів про можливе досягнення угоди між США і Китаєм в жовтні, завдяки чому Китай зможе частково повернутися на сільськогосподарський ринок США, Жолт Вінце відповідає, що при поточному рівні переговорів це навряд чи може статися.
Також він допускає, що можливий варіант, коли Аргентина імпортує більшу частину бобових з США і, переробивши їх, продасть продукцію в Китай.
Серед тенденцій на світових ринках Жолт Вінце зазначив: підвищення конкуренції на світовому ринку харчової олії; зростання експорту Чорноморського регіону буде пов’язаний з урожаєм сої; в глобальному експорті пшениці скорочується частка США.