Новий заступник міністра щодо забезпечення поставок продовольства до Великобританії з’явився в міністерстві охорони навколишнього середовища, продовольства та сільськогосподарського розвитку на тлі побоювань виходу країни з ЄС без досягнення угоди з Брюсселем.
Повідомлення The Guardian передає УкрАгроКонсалт.
На пост призначений колишній виконавчий директор компанії PepsiCo в Сполученому Королівстві, депутат британського парламенту Девід Ратлам. Цей крок уряду вітали представники індустрії продовольства після повідомлень про те, що в результаті всього лише півгодинної затримки з поставками необхідної продукції в британських портах і на ірландському кордоні у зв’язку з митним контролем, банкрутами можуть стати 10% компаній королівства.
«Проблеми в портах несуть велику загрозу галузі», — заявив на умовах конфіденційності один з керівників харчової промисловості країни. «Великобританія завжди була чистим імпортером продовольства, і якщо в портах відбудеться збій, то з проблемами зіштовхнуться як експортери, так і імпортери», — сказав він.
У разі виходу королівства зі спільноти без угоди з ЄС втрати постачальників і продавців продовольчої продукції можуть скласти 9,3 млрд фунтів стерлінгів (12,2 млрд доларів) в результаті введення нових податкових зборів, говориться в дослідженні, підготовленому на замовлення одного з провідних банків країни Barclays.
Якщо Лондону не вдасться домовитися з Брюсселем про укладення торговельної угоди, то британській стороні доведеться ввести додаткові мита в розмірі 27%.
«На деякі товари вони можуть не поширитися, однак для більшості такий тягар став би руйнівним, причому, найбільший удар був би завданий в економ-секторі», — відзначають в Barclays.
71% імпортованих Сполученим Королівством продуктів і напоїв доводиться, за його даними, на ЄС, а у співтовариство направляється 60% британського експорту.
Переговори між Лондоном і Брюсселем за умовами, на яких Великобританія вийде з ЄС, почалися в бельгійській столиці 19 червня, майже через рік після того, як на референдумі з цього питання в Сполученому Королівстві перемогу з результатом 51,9% проти 48,1% здобули противники євроінтеграції. Діалог повинен тривати до листопада 2018 року, після чого у сторін буде півроку для ратифікації досягнутих домовленостей в національних парламентах. Сам вихід з ЄС має бути здійснений 29 березня 2019 року в 23:00 за лондонським часом.