Громади поки не дуже активно реалізують свої права на передані їм сільгоспземлі – Мартинюк

Громади поки не дуже активно реалізують свої права на передані їм сільгоспземлі – Мартинюк

Жодного аукціону з продажу прав оренди ділянок так і не було проведено

Громади поки не дуже активно реалізують свої права на передані їм сільгоспземлі – Мартинюк

Об’єднані територіальні громади, які рішенням Кабміну отримали в комунальну власність сільгоспземлі за межами населених пунктів, не поспішають вчиняти будь-які господарські дії з цим активом. Про це написав перший заступник міністра аграрної політики і продовольства Максим Мартинюк на своїй сторінці у Facebook за результатами круглого столу в Академії аграрних наук.

На сьогодні з 662 ОТГ, які були утворені до 2018 року, 72% (або 479 ОТГ) вже передано майже 1 млн га землі. 376 ОТГ вже зареєстрували свої права на передані їм землі, тобто стали повноцінними їх власниками. «Ми вирішили проаналізувати – а що ж відбувається з цими землями далі?, – повідомив Мартинюк, підкресливши, що проведення такого моніторингу відбувається не від нестачі довіри до органів місцевого самоврядування або сумнівів у їхніх господарських здібностях. – Держава передала значну частину державної власності і несе відповідальність за це рішення – невипадково після приватизації держпідприємств ФДМ суворо контролює виконання покупцем інвестиційних зобов’язань».

Як показав аналіз використання земель тими ОТГ, які отримали їх у першу хвилю, тобто мали півроку + на прийняття перших господарських рішень, за цей час не було проведено жодного аукціону з продажу права оренди. При цьому частка вільних до передачі земель становить у середньому 20% від переданих площ і, виходячи з результатів аукціонів Держгеокадастру у відповідних районах, нестачі в бажаючих взяти земельні ділянки в користування там немає.

Більшість ОТГ не ухвалювали жодних рішень щодо розпорядження переданими їм землями, а одна ОТГ встигла передати 14 ділянок загальною площею 26 га безоплатно у власність. За словами першого заступника міністра, моніторинг триватиме, і в разі зловживань і прийняття на місцях рішень, які суперечать економічним і соціальним інтересам громад, вживатимуться контрзаходи.

«Рішення уряду про передачу держземель у комунальну власність не лише наділяє ОТГ додатковим потужним ресурсом, але і накладає на них підвищену відповідальність за його раціональне використання», – підкреслив Мартинюк.