Чернігівська область оговтується після вибухів на складах Міністерства оборони України, які відбулися в ніч на 9 жовтня. За інформацією прес-служби Генерального штабу ЗСУ, в районі розташування 6-го арсеналу Міноборони обстановка нормалізується.
«Станом на 16 жовтня інтенсивність одиночних вибухів на технічній території 6-го арсеналу значно зменшилася. Держслужба з надзвичайних ситуацій продовжує очищення від вибухонебезпечних предметів зони, прилеглої до арсеналу в Ічнянському районі Чернігівської області», — відзначають в ДСНС.
Як писав iAgro, ПП на оборонних складах торкнулося окремих підприємств агропромислового комплексу. Йдеться про Ічнянське хлібоприймальне підприємство (ХПП), Ічнянський завод сухого молока і масла (ЗСМіМ) і Ічнянський молочно-консервний комбінат (МКК). Ми вирішили дізнатися, наскільки відчутним виявився збитки, що завдано цим комбінатам, і чи вдалося підприємствам повернутися до нормальної роботи через 10 днів після екстремальних подій.
Ічнянське ХПП відновило роботу з 16 жовтня і розраховує протягом найближчих двох днів вийти на максимальні потужності. Про це iAgro повідомив заступник директора підприємства Юрій Іщук. За його словами, серйозних пошкоджень на підприємстві не було. З очевидних наслідків — тільки вирвані двері і вибиті вікна. «Газове та електричне постачання було вимкнено. Електропостачання відновлено минулого тижня, а газопостачання — 15 жовтня. Для відновлення пошкоджень нам буде потрібно 180 кв. м скла і матеріали для ремонту 200 кв. м даху», — сказав Юрій Іщук.
Керівництво Ічнянського молочно-консервного комбінату відмовилося коментувати наслідки вибухів. Але, за інформацією заступника голови Асоціації «Укрмолпром» Василя Карпенка, комбінат на тиждень припиняв роботу, на ньому перекривалося енергопостачання і проводилася евакуація (підприємство знаходиться в 5 км по прямій видимості від арсеналу). Але потім виробництво було швидко відновлено: підприємство працює з минулих вихідних. «Швидке відновлення роботи пов’язано з наявністю великих експортних контрактів, які потрібно виконувати. 12 жовтня на підприємстві працювали представники Торгово-промислової палати з метою визначення збитків від простою. Попередні оцінки збитку не розголошуються», — повідомив Василь Карпенко.
Ічнянському заводу сухого молока і масла пощастило найбільше — він практично не постраждав від вибухів на військових складах. За інформацією Віктора Кияновського, директора з економіки ЗСМіМ, підприємство практично не зупиняло свою роботу і вже в день вибухів, 9 жовтня, з 16:00 продовжило випускати продукцію. Він запевнив, що сировина, що була на момент вибухів, була в термін перероблена. «Ніяких збитків ми не отримали. Це все стало можливим тільки завдяки тому, що ми працюємо на альтернативних видах палива, в тому числі — на газі пропан-бутан, і маємо автономне енергозабезпечення. А вибите ударною хвилею скло — це дрібниці», — підкреслив Віктор Кияновський.
Довідка
9 жовтня близько 3:30 неподалік міста Ічня на Чернігівщині (160 км на схід від Києва) сталися вибухи на 6-му арсеналі — складах боєприпасів ЗСУ. Зона дії надзвичайної ситуації на початковому етапі склала 16 км, з якої було евакуйовано більше 12 тис. чоловік.
Згідно з інформацією ДСНС, 9 жовтня о 04:22 було закрито повітряний простір в радіусі 30 кілометрів від 6-го арсеналу Міноборони, рух залізничного та автомобільного транспорту було призупинено. На місці події розгорнуто оперативний штаб.
Як раніше повідомляв iAgro, Ніжинський ХПП Grain Alliance (ТОВ «Баришівська зернова компанія»), що знаходиться в 30 кілометрах від епіцентру вибухів, весь цей час працював в штатному режимі.