У молоко: санкції РФ не зашкодять українському агробізнесу

У молоко: санкції РФ не зашкодять українському агробізнесу

З усіх компаній-фігурантів списку санкцій активи в РФ є тільки у Kernel

У молоко: санкції РФ не зашкодять українському агробізнесу

1 листопада уряд Російської Федерації ввів санкції проти українських бізнесменів і компаній. Підставою стала постанова прем’єра РФ Дмитра Медведєва. Всього до списку санкцій списку значаться 322 людини (політики, чиновники, громадські діячі та підприємці) і 68 юросіб з різних галузей української економіки. У їх числі — аграрні і торгові компанії, а також їх власники.

Обмежувальні заходи з боку РФ передбачають заморожування рахунків, цінних паперів і майна цих підприємств і осіб на території Росії, а також заборона на виведення капіталу за її межі. Однак економічний збиток від введення цього пакету санкцій може бути мінімальним, якщо він взагалі буде — тільки одна компанія зі списку має активи в РФ.

Керівник аналітичного департаменту інвестиційної компанії Concorde Capital Олександр Паращій розповів iAgro, що з усіх агрокомпаній списку санкцій активи в Росії є тільки у «Кернел» — частина портового терміналу, від якого компанія отримала в минулому році 7,8 млн доларів і повинна була отримати трохи більше — в поточному році. «Решта не були помічені нами з активами в Росії», — зазначив він.

Як писав iAgro, у випадку з «Кернел» мова йде про глибоководний зерновий експортний термінал у російському порту Тамань, який компанія Андрія Веревського спільно з компанією Renaisco BV («дочка» швейцарського трейдера Glencore International) у 2012 році купила у групи «ЕФКО». Покупці стали співвласниками цього активу в рівних частках, а сума угоди склала 265 млн доларів. Зазначений термінал — один з найбільших на російському узбережжі Чорного моря, його потужність — 6,2 млн тонн на рік і він розташований поблизу регіону-основного виробника зерна на півдні РФ.

У квітні минулого року з’явилася інформація, що «Кернел» має намір продати свою частку в портовому терміналі, але даних про вчинення правочину не було — володіння 50%-ю часткою терміналу відображено у фінансовій звітності компанії. У документі також вказується, що значну частину квоти «Кернел» на перевалку зерна через цей термінал у минулому маркетинговому році (закінчився 30 червня 2018 року) було передано третій стороні, що забезпечило «бюджетний рівень надходжень від російських операцій». У зазначений рік квота на перевалку зерна склала 1,8 млн тонн, в наступному маркетинговому році (який закінчиться 30 червня 2019 року) вона досягне 2 млн тонн.

У «Кернел» були і інші активи в РФ, але від них компанія вже позбулася — у 2014 році за 10 млн дол. Продала олійноекстракційний завод в Невинномиську, а в квітні 2016 року ще два ОЕЗ — «Флорентина» і «Масло Ставропілля» — за 12 млн дол.

Проте, «Кернел» запевнив, що санкції РФ не позначаться на його роботі. «Компанія володіє через спільне підприємство активом в Російській Федерації, але вже кілька років не веде діяльності на території РФ», — повідомила прес-служба «Кернел» агентству «Інтерфакс-Україна».

iAgro зібрав реакцію бізнесу і його власників, які потрапили під санкції:

Олексій Вадатурський,
власник компанії «Нібулон»

Ні я, ні ТОВ СП «Нібулон» не маємо на території Росії ніяких рахунків, майна або підприємств. Чи не ведемо ми і ніяких торгових відносин з російськими та іншими компаніями пострадянських країн, починаючи з середини 90-х років.

З 2013 року ми також зупинили купівлю товарів і обладнання, які були виготовлені на території Росії або її підприємствами.

Тому ніяких економічних наслідків для компанії та мене особисто від введення цих санкцій немає.

Такі дії з боку Росії досить очікувані для мене. Це помста за мою публічну і патріотичну позицію щодо військової агресії на території України і анексію Кримського півострова. На наш розвиток української економіки, масштабну інвестиційну діяльність і підтримку європейського вектора розвитку України мені і компанії відповідають санкціями. Купуй українське, блокуй російське!

«Миронівський хлібопродукт»

Дана новина жодним чином не зачіпає інтереси компанії — ні економічні, ні репутаційні. Але для освітлення реальної картини повідомляємо наступне: МХП не реалізує свою продукцію на території Російської Федерації і не закуповує продукцію російського походження. Тому дане рішення російського уряду не впливає на діяльність холдингу.

Fozzy Group

Ми не коментуємо цю тему.

 

«Укрспирт»

Хелловін вдався!

56-е місце ДП «Укрспирт» в російському списку санкцій — це визнання нашої стратегії на диверсифікацію виробництва, ініціатив по впровадженню обов’язкової високооктанової, органічної добавки — біоетанолу, яка частково знизить імпортозалежність від російських нафтопродуктів і підвищить конкурентоспроможність української економіки. «Укрспирт» лобіює створення українського паливного продукту, який знизить залежність від імпорту російських нафтопродуктів.

З вересня 2017 року, з приходом нової команди, припинені будь-які контакти з РФ, ДП «Укрспирт» не постачає власної продукції в Російську Федерацію і не споживає її сировину і комплектуючі у виробництві. До модернізації підприємства ми залучаємо вітчизняні, австрійські та китайські інжинірингові компанії.

Головними напрямками нашої діяльності є внутрішній споживчий ринок, і експорт в Польщу, Туреччину, Німеччину і Азербайджан.

На жаль, не всі учасники лікеро-горілчаного ринку, особливо горілчані компанії відомих брендів, дотримуються такої стратегії і продовжують виробництво і продаж лікеро-горілчаної продукції в Російській Федерації та на окупованих територіях, сплачують там акцизи, податки і підтримують ворожу агресію.

Звертаємося до всіх учасників ринку, [з закликом] негайно зупинити виробництво і продаж лікеро-горілчаної продукції в Російській Федерації та на окупованих територіях.

Керівництво ДП «Укрспирт» і весь трудовий колектив засуджує агресію Російської Федерації проти України і вважають її країною-агресором, а також очікує від усіх наших партнерів офіційної заяви з цього приводу.

ДПЗКУ

«У нас ніяких відносин з суб’єктами РФ немає і не було, ми не ведемо торгівлю з російськими компаніями. У зв’язку з цим на нас санкції жодним чином не впливають», — повідомили в коментарі агентству «Інтерфакс-Україна» в ДПЗКУ.

 

АТБ

(В список санкцій РФ включені власники мережі Геннадій Буткевич, Євген Єрмаков та Віктор Карачун, а також компанія «М’ясна фабрика «Фаворит Плюс», що входить в АТБ).

«Зараз вивчається питання можливого впливу на подальшу діяльність корпорації «АТБ» із включенням її власників у санкційні списки РФ. На сьогодні загроз інтересам корпорації цей факт не представляє. ТОВ МФ «Фаворит Плюс» не постачає свою продукцію в РФ, у зв’язку з цим підприємство не понесе ніяких збитків від включення підприємства до списку санкцій РФ», — повідомила агентству «Інтерфакс-Україна» прес-служба АТБ.