Парламент Грузії в понеділок зафіксував позицію уряду про відкликання законопроект “Про контроль конопель”, що передбачав вирощування на території Грузії конопель, а також експорт марихуани.
“Проект цього закону разом з пакетом супутніх законопроектів уже повернуто уряду”, — повідомили в парламенті, передає Інтерфакс.
У минулу п’ятницю голова парламенту Грузії Іраклій Кобахідзе, а також віце-прем’єр, глава МВС Грузії Георгій Гахар, відомство якого було автором проекту закону “Про контроль конопель”, після зустрічі з патріархом Грузії Ілією Другим заявили, що він буде відкликаний з парламенту.
“Ми і раніше не раз заявляли, що не станемо розглядати цей законопроект без широкого обговорення і досягнення консенсусу з суспільством і церквою, і цю обіцянку стримали”, — сказав тоді журналістам І.Кобахідзе.
Розгляд законопроекту про культивування конопель і експорт марихуани, який планувався в медичних і косметичних цілях, 9 жовтня було призупинено в парламенті після різкого протесту ієрархів грузинської церкви, а також представників громадськості.
Як повідомлялося раніше, уряд Грузії подав до парламенту пакет законопроектів, що складається з двох частин. Одна з них визначала суворі правові рамки щодо максимального обмеження і припинення вживання марихуани, яке рішенням Конституційного суду допускається в особистому просторі. Друга — передбачала легальне вирощування конопель на території країни, їх переробку, а також експорт марихуани в медичних і парфюмерно-косметичних цілях.
20 вересня парламент Грузії прийняв у першому читанні законопроект, в якому визначені правові рамки щодо максимального обмеження і припинення вживання марихуани, в даний час в парламентських комітетах він розглядається в другому читанні.
Конституційний суд Грузії в листопаді 2017 року задовольнив позов опозиційної партії “Новий політичний центр — Гірчі (Шишка)” проти парламенту, скасувавши кримінальне покарання за куріння марихуани. В кінці липня 2018 року по позову цієї ж партії суд визнав неконституційною норму Кодексу адміністративних правопорушень, що встановлює адміністративну відповідальність за вживання марихуани, що викликало неоднозначну реакцію в країні.