Про це йдеться в статті видання «Бізнес».
Компанія «Украгролізинг», створена в 2001 році для забезпечення аграріїв технікою на умовах лізингу, і яка отримувала раніше значну підтримку з державного бюджету, за минулий рік показала не надто високий результат у порівнянні з іншими учасниками ринку. Наприклад, компанія «ОТП Лізинг», в портфелі якої найбільша частка договорів припадає саме на сільгоспвиробників, за минулий рік передала ніж 1100 одиниць сільгосптехніки на суму 85 млн доларів.
У той же час державний ПриватБанк, який також працює в сфері лізингу, за 2017 рік уклав 32 угоди з сільгоспвиробниками сумарно на 68 млн гривень, і на початок цього року в банку було майже 300 лізингових угод вартістю понад 300 млн гривень.
Як повідомляв iAgro, ринок лізингу в Україні стрімко зростає: за даними Нацкомфінпослуг, якщо в 1 півріччі 2017 року вартість укладених договорів лізингу тільки в агросекторі склала 2 167 млн гривень, то в 1 півріччі 2018 року — вже 2773 млн гривень, і цей показник став другим показником після транспортної сфери. Однак слід враховувати, що високі результати транспортників були досягнуті в тому числі за рахунок лізингу залізничних вагонів для перевезення зерна.
Як повідомив «Бізнес», у першій половині поточного року компанії-лізингодавці уклали 4,13 тис. договорів фінансового лізингу на суму понад 11 млрд гривень, а вартість об’єктів лізингу, прописаних в цих договорах, перевищує 18 млрд гривень.
У той же час в порівнянні з першою половиною минулого року вартість договорів (новий бізнес), пов’язаних з аграрним сектором, зросла на 28% — до 2,8 млрд гривень, і цей напрям поступається тільки лізингу автомобілів. Загальний лізинговий портфель на середину цього року досяг 6 млрд гривень.
За даними Асоціації «Українське об’єднання лізингодавців», всього компанії-члени асоціації в січні-червні цього року надали в лізинг 669 об’єктів сільгосппризначення. Серед 297 тракторів, переданих в лізинг, найбільшим попитом користувалися «Білорус», New Holland та Case, серед комбайнів — New Holland, John Deere та Claas.
У структурі аграрної техніки, яку компанії-лізингодавці, що входять в УТЛ, передали аграріям в минулому році, найбільшу частку займають трактори — 36,2%, агрегати для обробки грунту — 17,7%, комбайни — 10,9%, жатки — 9,8%, сівалки — 6,2%, обприскувачі — 5,6%.
Станом на 30 липня цього року право на надання послуг фінансового лізингу на підставі ліцензії, виданої Нацкомфінпослугами, мають 106 підприємств-лізингодавців та 335 фінансових компаній.
Нагадаємо, 2 листопада, Кабмін оприлюднив своє розпорядження про призначення виконуючим обов’язки генерального директора Національної акціонерної компанії «Украгролізинг» Андрія Білозіра — сина депутата Верховної Ради, співачки Оксани Білозір.
Довідка
НАК «Украгролізинг» створена урядом у 2001 році для забезпечення аграріїв сільгосптехнікою за лізинговими схемами.
У наприкінці 2015 року Кабінет міністрів включив НАК до переліку об’єктів приватизації держпідприємств.
«Украгролізинг» за підсумками 2017 року скоротив чистий прибуток в 46 разів — до 0,122 млн грн, чистий дохід — на 35,7%, до 90,46 млн грн.