Товарообіг сільськогосподарської продукції в січні-вересні поточного року між Україною і Європейським Союзом збільшився на 5,4% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року і склав 6,07 мільярда доларів.
Про це повідомила прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства.
“За результатами січня-вересня 2018 року зовнішньоторговельний оборот аграрними і харчовими товарами між Україною та країнами ЄС становить 6,07 мільярда доларів і збільшився на 5,4% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Український експорт при цьому становить 4,12 мільярда доларів, а імпорт — 1,9 мільярда доларів”, — йдеться у повідомленні.
За словами заступника міністра аграрної політики та продовольства з питань євроінтеграції Ольги Трофімцевої, позитивна динаміка розвитку двосторонньої торгівлі спостерігається третій рік поспіль.
“Зона вільної торгівлі працює як для наших виробників, так і для європейських. Наприклад, за 9 місяців 2016 року український аграрний і харчовий експорт на ринки ЄС склав майже 2,9 мільярда доларів, але за той же період 2017 року — вже 4,2 мільярда доларів. Попри зниження темпів зростання українського аграрного і харчового експорту на ринки ЄС в цьому році, ми впевнені в тому, що подальше зниження торгових бар’єрів між Україною і ЄС буде давати позитивний ефект для двох сторін і все більше українських експортерів будуть виходити на ринки ЄС зі своєю продукцією”, — цитує прес-служба Трофімцеву.
Вона зазначила, що ключовими товарними групами, експорт яких помітно збільшився в порівнянні з 2017 роком, стали насіння ріпаку, пшениця, горіхи і кондитерські вироби, м’ясо птиці, жито, шоколад та вироби з нього.
Заступник міністра додала, що за дев’ять місяців 2018 року загальна вартість імпорту склала 1,9 мільярда доларів. При цьому найбільш активно в ЄС Україна закуповувала тютюн і вироби з нього, продукти для годування тварин, шоколад та вироби з какао-бобів, м’ясо і субпродукти, насіння олійних культур, алкогольну продукцію та інші товари.
Уже три роки поспіль найбільшими торговельними партнерами серед країн ЄС залишаються Нідерланди, Польща, Італія, Німеччина та Іспанія.