Експерти Міжнародної фінансової корпорації (IFC) бачать великі можливості вітчизняного молочного ринку, повідомляє Асоціація виробників молока.
Так, згідно з думкою експертів, до 2030 року попит на молочну продукцію в світі виросте на чверть і головні її експортери, ЄС, США, Нова Зеландія і Австралія, не зможуть задовольнити цей попит.
Хоча Україна і займає 18 місце в світі по виробництву молока, його ціна, яка на 16% нижча за світову, підвищує конкурентоспроможність у порівнянні з іншими країнами.
Однак, спеціалісти IFC вказали на ряд чинників, які потрібно вдосконалити, щоб Україна могла стати потужним гравцем на світовому ринку: збільшення продуктивності корів, створення кооперативів, а також контроль безпечності та якості молочних продуктів.
“Крім того, обов’язковим пунктом на шляху розвитку України як потужної молочної країни є рух в напрямку відкриття нових країн для експорту. На сьогодні географія українського експорту більше націлена на країни пострадянського простору, а такі найбільші імпортери як Гонконг, Китай, Алжир, Венесуела, ОАЕ нами практично не досліджені”, — зауважила аналітик Асоціації виробників молока Яна Музиченко.
Раніше iAgro повідомляв, що молочну продукцію в Україні підробляють найчастіше. Лідером підробок є вершкове масло. На другому місці серед підробок — сметана. Після слідує згущене молоко.