Україна у 8 разів наростила експорт цибулі через літню посуху в ЄС

Україна у 8 разів наростила експорт цибулі через літню посуху в ЄС

З липня по жовтень 2018 року включно Україна змогла експортувати 12 тис. тонн цибулі.

Україна у 8 разів наростила експорт цибулі через літню посуху в ЄС

Україна вміло користується складною ситуацією на європейському ринку цибулі ріпчастої.

Таку думку висловили аналітики EastFruit.

Країни ЄС, які сильно постраждали від посушливого літа, змогли прибрати набагато менше цибулі, ніж планували, що призвело до різкого зростання цін на неї. У той же час Україна, де виробництво також дещо знизилося, активно експортує цибулю з самого початку сезону.

При цьому для внутрішнього ринку цибуля нерідко імпортується.

За перші чотири місяці сезону (з липня по жовтень 2018 року включно) Україна змогла експортувати 12 тис. тонн цибулі, що у вісім з половиною разів перевищувало обсяг експорту за той же період попереднього сезону. Це більше, ніж за весь попередній сезон, коли було вивезено близько 11,1 тис. тонн продукції.

За цей період виторг від експорту цибулі українськими фермерами склав $3,6 млн. За кожен з останніх двох місяців Україна стабільно відвантажує на експорт не менше 3 тис. тонн цибулі, істотно випереджаючи темпи експорту попереднього сезону.

При цьому імпорт цибулі також збільшився і досяг за перші чотири місяці сезону 4,9 тис. тонн. У жовтні ж імпорт цибулі в Україні взагалі перевищив експорт, що зробило країну нетто-імпортером цих овочів.

Однак, в країну ввозиться недорога цибуля з Центральної Азії: Казахстану, Узбекистану, Азербайджану. А свою цибулю українські виробники продавали істотно дорожче на експорт.

На сьогоднішній день ціни на цибулю в Україні досить високі, щоб стимулювати імпорт з країн Центральної Азії. При цьому вони вже зараз занадто високі, щоб експортувати продукцію в ЄС. Тому, на думку учасників ринку, ціни на цибулю в найближчим часом зростати не будуть, щоб не спровокувати надлишкового імпорту та обвалу внутрішніх оптових цін на цибулю.