Мартинюк назвав п'ять принципів ефективного управління землями для ОТГ

Мартинюк назвав п’ять принципів ефективного управління землями для ОТГ

До кінця року у власність ОТГ буде передано близько 1,5 млн га. У наступному році, так як громади продовжують об’єднуватися, процес продовжиться.

Мартинюк назвав п’ять принципів ефективного управління землями для ОТГ

Приймаючи рішення про передачу державних земель сільгосппризначення за межами населених пунктів у комунальну власність об’єднаних територіальних громад, уряд виходив з переконання, що найбільш ефективно розпорядитися землею зможуть ті, хто безпосередньо на ній живе.

Про це на своїй сторінці в Facebook написав перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Максим Мартинюк.

«Ці люди вже довели свою громадську активність і готовність брати на себе відповідальність, власне, утворивши ОТГ. Таким керівникам щиро хотілося дати повноту повноважень, щоб вони мали всі можливості приймати рішення в інтересах своїх громад», — вказав він.

До кінця року у власність ОТГ буде передано близько 1,5 млн га. У наступному році, так як громади продовжують об’єднуватися, процес продовжиться.

Щоб забезпечити ефективне управління земельними ресурсами, місцеві органи влади не повинні піддаватися на можливий тиск з боку нинішніх орендарів і знижувати ставки оренди, зафіксовані на аукціонах Держсгеокдастра. Свідоме зниження з 20% до 3% Мартинюк назвав «пострілом собі в ногу», оскільки воно підриває місцевий бюджет. Також він закликав утриматися від масової безкоштовної роздачі землі по 2 га землі для ведення особистого селянського господарства, за винятком соціально незахищених категорій.

«Технічне отримання землі для передачі її на наступний день в оренду агрохолдингу — це напевно не те, до чого потрібно прагнути. Нехай агрохолдинг йде на аукціон і платить ринкову ставку оренди», — написав заступник міністра.

Серед інших принципів ефективного розпорядження землями — передача ділянок виключно шляхом відкритих аукціонів, наявність плану розвитку території і дотримання його при розпорядженні землями, а також формування необхідного земельного резерву під інфраструктурні об’єкти, необхідність в яких неминуче виникне в майбутньому. «Насосні станції, свердловини, колектори, санітарні зони до них і т.д. — вам доведеться створювати безліч інфраструктурних об’єктів, базис для яких потрібно забезпечити вже сьогодні», — підкреслив Мартинюк.

Нагадаємо, раніше Максим Мартинюк відмічав, що об’єднані територіальні громади, які рішенням Кабміну отримали в комунальну власність сільгоспземлі за межами населених пунктів, не поспішають робити які-небудь господарські дії з цим активом.

Довідка

31 січня 2018 р. Кабмін прийняв розпорядження передачу земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності в комунальну власність об’єднаних територіальних громад, що дозволить провести земельну децентралізацію не вдаючись до змін в законодавстві.

Держгеокадастр почав процес передачі земель з 1 лютого 2018 року. Станом на 1 жовтня 2018 року, 479 об’єднаних територіальних громад отримали в комунальну власність понад 938,7 тис. гектарів.