Україна звернулася до ЄС з проханням прискорити процедуру визнання системи сертифікації насіння

Україна звернулася до ЄС з проханням прискорити процедуру визнання системи сертифікації насіння

Вона триває вже сім років.

Україна звернулася до ЄС з проханням прискорити процедуру визнання системи сертифікації насіння

Асоціація “Український клуб аграрного бізнесу” та Насіннєва асоціація України звернулися до глави представництва ЄС в Україні Хьюго Мінгареллі з проханням прискорити процедуру визнання еквівалентності системи сертифікації насіння України вимогам ЄС, яка триває сім років.

Звернення Насіннєвої асоціації України передає Інтерфакс-Україна.

“В останні роки українські та іноземні виробники активно нарощують потужності з виробництва якісного насіннєвого матеріалу. Відбулася також реформа державної системи сертифікації насіння. Однак, попри пожвавлення торгівлі, підвищення якості продукції насінництва, поступове розширення умов зони вільної торгівлі, ринки ЄС для насіння, вирощеного в Україні, досі залишаються закритими”,— наголошується в зверненні.

Основною перешкодою для експорту українського насіння в ЄС є невизнання Європейським Союзом еквівалентності системи сертифікації насіння України вимогам ЄС.

“Україна ще в 2011 році, згідно з процедурою визнання еквівалентності, подала запит на проведення міжнародного аудиту представниками Європейської комісії. За результатами офіційного аудиту DG Sante, проведеного в червні 2015 року, отримано позитивний висновок, про що складено відповідний звіт. Протягом 2016-2018 років звіт вже кілька разів розглядався секціями Єврокомісії, але прогресу в розгляді цього питання не відбулося”,— відзначили в асоціації.

Разом з Україною дії по проходженню аудиту для отримання еквівалентності здійснювали Молдова і Бразилія. Незважаючи на те, що згадані держави пройшли аудит пізніше України, а саме в 2016 році, щодо їх в кінці жовтня цього року вже прийнято остаточне рішення про визнання систем еквівалентними.

“Ми вітаємо Республіку Молдова та ФР Бразилія з позитивним рішенням Європарламенту, однак нам незрозуміло ігнорування ЄС запиту від України. Відкриття ринку ЄС для насіння, виробленого в Україні, стане ще одним поштовхом для збільшення інвестицій в економіку нашої держави та сприятиме подальшому розвитку сектора”,— цитується голова Насіннєвої асоціації України Сюзанна Григоренко.

За її словами, що стосується України, процедура визнання триває вже сім років з моменту подачі заявки і три роки після аудиту. Представники Міністерства аграрної політики та учасники ринку неодноразово піднімали це питання перед представниками ЄС. Однак обгрунтованих причин відкладання розгляду українського питання не було наведено.

“Сподіваємося, що представництво ЄС в Україні почує заклик до дії від українського насіннєвого сектора і буде сприяти більш швидкому розгляду нашого питання в Європарламенті”,— вказав координатор насіннєвого комітету асоціації “Український клуб аграрного бізнесу” Роман Граб.