Президент України Петро Порошенко висловився за створення ринку землі.
Про це він заявив на щорічній зустрічі членів Європейської бізнес асоціації, передає видання Liga.net.
«Без ринку землі ми не можемо говорити про якісний стрибок у розвитку України. Але цей крок ми повинні зробити разом», — сказав Порошенко.
Він також відзначив реформу енергетичного сектора, створення системи автоматичного відшкодування ПДВ і початок валютної лібералізації.
«Президент і уряд не зробили б цього без допомоги бізнесу, — підкреслив президент. — Сподіваюся, в 2019 році наше співробітництво і рівень довіри будуть на такому ж високому рівні, як і зараз».
Раніше суддя ЄСПЛ Ганна Юдківська нагадала, що суд визнав мораторій таким, що порушує право на власність, гарантоване Першим протоколом до Європейської конвенції з прав людини.
«Нехай мета мораторію була прекрасною — але її можна було досягти і іншими способами. Суд вказав на ці шляхи — наприклад, заборона концентрування великої кількості землі в одних руках», — сказала Юдківська.
Нагадаємо, що Верховна Рада 7 грудня 2017 прийняла в цілому законопроект №7350, який продовжує мораторій на продаж земель сільгосппризначення до 1 січня 2019 року. Група з 55 народних депутатів в лютому 2017 року звернулася до Конституційного суду з питання скасування мораторію на продаж земель сільгосппризначення.
У лютому 2018 року Конституційний суд України відмовив у відкритті конституційного провадження про скасування мораторію.
ЄСПЛ наприкінці травня ухвалила рішення про те, що постійне продовження в Україні мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення порушує права людини.
22 серпня набуло чинності рішення Європейського суду, згідно з яким мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення визнано таким, що порушує права людини. Рішення прийнято в рамках так званої справи «Зеленчук і Цицюра проти України». Суд постановив, що держава не забезпечила справедливий баланс між загальними інтересами суспільства та майновими правами заявників.
У вересні Олексій Мушак звернувся до Конституційного суду з вимогою скасувати земельний мораторій як такий, що порушує права і свободи українців. Подання до Конституційного суду з вимогою скасувати земельний мораторій як такий, що порушує права і свободи українців було зроблено від імені 69 депутатів.
Раніше Олексій Мушак розповів iAgro, чому не обмежився відмовою Конституційного суду і продовжив спроби боротьби з мораторієм.