Шеремета: активність по фермерських програмах значно підвищилася до кінця року

Шеремета: активність по фермерських програмах значно підвищилася до кінця року

Наразі кількість заявок продовжує активно зростати.

Шеремета: активність по фермерських програмах значно підвищилася до кінця року

2018 рік став першим в історії українського фермерства, коли слова влади про підтримку були підтверджені реальним фінансовим ресурсом.

Про це написав у своїй колонці у виданні Економічна правда заступник міністра аграрної політики та продовольства з питань розвитку фермерства Віктор Шеремета.

На думку політика, перевагою цієї програми було те, що спрямування грошей, виділених на розвиток фермерських господарств, могли визначити самі фермери. Вони отримали можливість написати програми підтримки та порядки їх реалізації у найбільш комфортному для себе форматі.

«Уряд надав карт-бланш виробникам і профільній асоціації фермерів та приватних землевласників. Я був долучений до цього процесу з першого дня і можу запевнити, що жодного разу жоден з визначених в результаті напрямків підтримки не нав’язувався згори, а народжувався винятково в самій фермерській спільноті», — зазначив Віктор Шеремета.

Невисокий відсоток вибірки щодо фермерського мільярда заступник міністра прокоментував звичкою не довіряти владі. Але зазначив, що активність по фермерських програмах значно зросла до кінця року: якщо у травні була всього 31 заявка, то в серпні їх було 471, у вересні — 569. Наразі кількість заявок продовжує активно зростати.

«Ми внесли низку вдосконалень — Кабмін був гнучким і дозволив оперативно це зробити. Були спрощені порядки отримання коштів, зокрема розширили перелік банків-партнерів, програму здешевлення обладнання для кооперативів поширили на м’ясний та овочевий напрямки, лібералізували вимоги до отримувачів», — зазначив Віктор Шеремета.

Головними досягненнями держпрограми політик вважає оновлення парку сільгосптехніки (70% учасників цієї програми купили понад 2 тис. одиниць сучасної техніки), збільшення продуктивності фермерських господарств, створення 100 нових аграрних кооперативів, зростання кількості фермерів, яких 1 жовтня 2018 року було зареєстровано 45 514 — на півтисячі більше, ніж на початку 2018 року.

«Оскільки програми підтримки фермерства будуть діяти мінімум три роки, у нас є всі можливості значно покращити ці показники», — підсумував заступник міністра.