Лов риби в Азовському морі після інциденту в Керченській протоці поки триває — Асоціація рибалок України

Лов риби в Азовському морі після інциденту в Керченській протоці поки триває — Асоціація рибалок України

Наслідки для галузі будуть зрозумілі після оголошення параметрів режиму воєнного стану

Лов риби в Азовському морі після інциденту в Керченській протоці поки триває — Асоціація рибалок України

Лов риби в Азовському морі триває, інцидент у Керченській протоці поки ніяк не позначився на роботі рибопромислових підприємств в Азовському морі.

Про це iAgro повідомив голова Асоціації рибалок України Олександр Чистяков.

«Рибалки ловлять рибу, ніхто в порт їх поки не відкликав», — сказав він.

За словами керівника Асоціації рибопромислових підприємств Азовського моря Марії Ганчевої, станом на полудень понеділка, 26 листопада, підприємства Асоціації продовжують вилов риби, і не збираються йти. «Дуже багато суден у морі, але ніхто жодних претензій не пред’являє, тому вони працюють і йти поки не збираються», — сказала вона. Ця Асоціація об’єднує 12 найбільших підприємств, що займаються виловом риби в Азовському морі, у них найбільший флот і найбільші квоти на вилов риби.

За словами Олександра Чистякова, поки складно прогнозувати, як відіб’ється на рибопромисловому комплексі воєнний стан, якщо його введе Верховна Рада. «Ніхто ще не знає, що передбачатиме цей стан і які будуть обмеження», — зазначив він.

За словами голови асоціації, Азовське море приносить найбільшу частку в вилові риби — у 2017 році на Азові українськими рибалками було виловлено 37 тис. тонн риби, в Чорному морі — 5 тис. тонн, у той час як загальний вилов риби Україною склав 82 тис. тонн.

Однак Олександр Чистяков зазначив, що якщо на 2019 рік не буде продовжено дію угоди між Україною і Росією щодо Азовського моря, то українські рибалки не зможуть ловити рибу в центральній його частині.

Нагадаємо, 24 жовтня в Києві проходило засідання українсько-російської комісії з питань рибальства в Азовському морі. Але його було зірвано.

Як писав iAgro, якщо угоду не буде продовжено на 2019 рік, то українським рибалкам залишиться для вилову лише прибережна зона, а ловля поза нею вже вважатиметься браконьєрством. «У прибережній зоні за минулий рік було виловлено лише 1,5 тис. тонн риби. На Азовському морі працює 45 рибопромислових суден. Якщо вони ловитимуть в прибережній зоні, то за місяць відутюжать її так, що там навіть равликів не залишиться. Буде завдано непоправної шкоди Азовському морю, і я не знаю, чи відновиться воно після цього», — застерігає Олександр Чистяков.

Раніше юристи розповіли, як ймовірне введення воєнного стану може позначитися на бізнесі.

Довідка

Вилов риби в Азовському морі забезпечує 40-45% всього українського рибного промислу (в середньому, 80-90 тис. т). На даний момент він регулюється договором між урядами України і РФ про співпрацю в галузі рибного господарства та угодою між Держкомітетом України з рибного господарства та рибної промисловості з однієї сторони і Комітетом РФ з питань рибальства в Азовському морі — з другої.

Квоти на вилов риби в Азовському морі розподіляються між Україною і РФ протоколом засідання Українсько-Російської комісії з питань рибальства в Азовському морі. 24-26 жовтня 2017 року, між двома країнами був підписаний черговий протокол з рибальства на 2018 рік. Згідно з документом, загальний ліміт вилову риби для двох держав склав: хамси азовської — 55 тис. т, тюльки — 70 тис. т, азовського бичка — 25, 2 тис. т. Понад 60% із загального ліміту відійшло Україні.