Законодавство України блокує 90% інноваційних засобів захисту рослин - Bayer

Законодавство України блокує 90% інноваційних засобів захисту рослин – Bayer

Це, на думку представників компанії, відкинуло країну в розвитку аграрних технологій на кілька років назад.

Законодавство України блокує 90% інноваційних засобів захисту рослин – Bayer

В Україні заблоковано 90% інноваційних засобів захисту рослин через прийняття в наприкінці 2015 році поправки в закон про пестициди та агрохімікати про заборону ввозити для випробувань препарати, що не зареєстровані в країні виробництва.

“Ситуація з інноваціями в сфері ЗЗР в Україні непроста. У грудні 2015 року було ухвалено правку, яка забороняє ввозити на випробування препарати, які не зареєстровані в країні-виробнику. Зауважу, що це не завжди можливо для міжнародних компаній-оригінаторів. На сьогодні ситуація наступна: 90% нових ЗЗР, які ми хотіли б випробувати в Україні, ми фізично не можемо ввезти, і ці 90% нових інноваційних ЗЗР заблоковані для України”, – сказала керівник відділу розвитку та інновацій Bayer Іванна Бондарчук в ході семінару “Засоби захисту рослин – від лабораторії до ринку” в Києві, передає Інтерфакс-Україна.

За її словами, вимоги реєструвати ЗЗР в країні-виробнику відсутні в ЄС, США і в інших розвинених країнах. Сама реєстрація препарату в країні його виробництва буває недоцільною, оскільки відсутній цільовий об’єкт застосування препарату, крім того, вона може займати від чотирьох до семи років, що призведе до того, що інновації будуть потрапляти в Україну з істотним запізненням.

“Майже за три роки дії обмеження, ми на шість років відкинуті від інновацій в галузі ЗЗР в порівнянні з Польщею, Німеччиною, Францією, ми не так швидко можемо виводити продукти. Компанії-орігинатори прийняли рішення призупинити додаткові інвестиції в розвиток ЗЗР в Україні, тому що незрозуміло, наскільки країна зацікавлена ​​в тому, щоб відбувалися інновації”, – зазначила І.Бондарчук.

Вона вказала, що заборона на ввезення в Україну ЗЗР, які не зареєстровані в країні їх виробництва, призвела до зменшення інвестицій в країну на 60% і зниження конкурентоспроможності вирощеної продукції, створила антиконкурентні умови на ринку ЗЗР, обмежений доступ до новітніх досягнень і штучний дискримінаційний бар’єр.

“Страждає міжнародний імідж України як лідера аграрного ринку, а заодно і інвестиційна привабливість”, – додала керівник відділу розвитку та інновацій Bayer.

Для виведення на ринок одної нової діючої речовини необхідно 8-10 років розробок, близько $ 250 млн інвестицій і 10 тис. випробувань. Для виведення нового оригінального продукту на основі існуючої діючої речовини необхідно близько $15 млн інвестицій і 5 років розробок.

“На сьогодні при існуючих засобах захисту рослин, технології ми отримуємо приблизно 60% від потенційно можливої ​​врожайності культур. Якщо ми відмовимося від ЗЗР, ми відразу втратимо мінімум 30% врожаю. Є культури, які без ЗЗР взагалі не виживуть. Зокрема, якщо кукурудзу не захищати від бур’янів, вона взагалі не зможе сформувати урожай, озима пшениця більш конкурентоспроможна, може сформувати урожай, але він буде невисоким. Якщо ми зупинимося сьогодні і не будемо вдосконалювати ЗЗР, підходи до вирощування сільгоспкультур, ми не зможемо розкрити їх потенціал, підвищити продуктивність і збільшити врожай”, – сказала І.Бондарчук.

Довідка

Bayer – міжнародна компанія зі спеціалізацією в області охорони здоров’я і сільського господарства. Штаб-квартира знаходиться в Леверкузені (Німеччина). Веде діяльність в Україні з 1992 року в формі ТОВ “Байєр”, є великим постачальником засобів захисту рослин і насіння в Україні. Компанія в Україні представлена ​​фармацевтичним підрозділом, підрозділом безрецептурних препаратів, аграрним підрозділом, відділом захисту здоров’я тварин.