Загострення ситуації в Азовсько-Чорноморському басейні навряд чи призведе до помітного зниження конкурентоспроможності причорноморського зерна на світовому ринку.
Про це АПК-Інформ сказав генеральний директор компанії «ПроЗерно» Володимир Петриченко.
«Теоретично дана ситуація може зіграти на підйом ціни на продукцію, що відвантажується, як це було під час подібного загострення в 2014 р. Коли прийде усвідомлення того, що з огляду на ситуацію, що складається зерновий потік з портів Азовсько-Чорноморського басейну може бути ускладнений, то це, природно, зіграє на зростання ціни», – вважає експерт.
Крім того, на його думку, може зрости вартість фрахту.
«Поки важко сказати, наскільки великим може бути це зростання, але очевидно, що в ціни фрахту будуть закладатися додаткові ризики. При цьому навряд чи це зростання буде істотним в російських портах, а ось в українських портах, швидше за все, ставки зростуть», – зазначив В.Петриченко.
Водночас, додав аналітик, можливе скорочення відвантажень причорноморського зерна на світові ринки не буде занадто глобальним.
«Оператори світового ринку розуміють, що дана ситуація зумовлена геополітичними, а не ринковими факторами. Тому, швидше за все, деяке скорочення обсягів відвантажень і зростання цін матимуть всплесковий характер, за яким обов’язково піде відкат. Питання тільки в тому, наскільки великим буде сплеск і наскільки істотним наступний відкат. Поки це оцінити конкретно досить проблематично», – підкреслив В.Петріченко.