ПАТ “Азот” (Черкаси), що входить в Group DF Дмитра Фірташа, розпочало випуск нового виду мінеральних добрив — карбамідно-аміачної суміші з додаванням сірки (КАС+S).
Прес-реліз підприємства передає Інтерфакс-Україна.
За словами голови правління “Азоту” Віталія Склярова, в Україні активно розвивається сегмент спеціальних добрив, до яких відноситься і КАС+S, тому завод оперативно запустив нове виробництво.
У 2017 році обсяг українського ринку КАС+S склав близько 45 тис. тонн і попит на мінеральний комплекс продовжує зростати. Випуск КАС+S організований на базі діючих потужностей “Азоту”, виробнича потужність КАС+S становить 36 тис. тонн у рік. У вересні-жовтні підприємство виробило першу експериментальну партію обсягом 0,54 тис. тонн, яка готова до відвантаження клієнтам.
“Мінеральний комплекс КАС+S поєднав в собі всі переваги рідкої карбамідно-аміачної суміші (КАС) і твердих гранул з вмістом сірки. Добриво з таким хімічним складом незамінне для культур, які активно споживають сірку — кукурудзи, ріпаку, коренеплідних і зернових. Завдяки комплексному впливу азоту та сірки, обидві речовини максимально засвоюються рослинами і забезпечують суттєво більш високі врожаї сільськогосподарської продукції в порівнянні з використанням інших видів добрив”, — зазначив В.Скляров.
За його словами, черкаський “Азот” не перше українське підприємство, яке розпочало випуск мінерального комплексу КАС+S, однак у заводу є істотні ринкові переваги в порівнянні з невеликими підприємствами, які здійснюють виробництво “кустарним способом”.
За технологією в кінцевому продукті КАС+S масова частка загального азоту становить 26-28,5%, масова частка сірки — 2%, аміачної селітри — 35-37%, сульфату амонію — 8,2-8,6; карбаміду — 27-30%.
Група Ostchem консолідує активи азотної хімії Group DF Д.Фірташа. Включає в себе підприємства з виробництва азотних добрив ПАТ “Азот” (Черкаси), ПАТ “Рівнеазот”, ПрАТ “Сєвєродонецьке об’єднання Азот” (Луганська обл.) Та ПАТ “Концерн Стирол” (Донецька обл., Контроль втрачений через окупацію).