Мораторій на продаж землі подовжено на рік

Мораторій на продаж землі подовжено на рік

Рішення підтримав 231 народний депутат.

Мораторій на продаж землі подовжено на рік

20 грудня на останньому засіданні Верховної Ради в 2018 році був прийнятий законопроект №9355-5 про подовження заборони на продаж сільськогосподарських земель ще на рік (до 1 січня 2020 року). За нього проголосував 231 народний депутат.

Про це повідомляє кореспондент iAgro.

Всього в парламенті були зареєстровані 16 законопроектів про мораторій на продаж земель сільгосппризначення і майже у всіх з них припускалися різні терміни дії: від 22 квітня 2019 року до 1 січня 2030 року, а законопроект №9355-6 і зовсім пропонував встановити вічний мораторій на відчуження сільгоспземель. Крім того, законопроект №9355-14 пропонував заборонити на період дії мораторію укладання договорів емфітевзису, законопроекти № 9355-3 і 9355-14 — дозволити викуп «підмораторних» земель державою за ринковими цінами з урахуванням цін в Євросоюзі, а законопроект №9355-3 — вирішити питання про зняття мораторію на Всеукраїнському референдумі.

Комітет з питань аграрної політики та земельних відносин Верховної Ради на своєму засіданні 18 грудня розглянув всі законопроекти і рекомендував парламенту прийняти законопроект №9355-5, який передбачає продовження мораторію ще на один рік.

Законопроектом №9355-5 до 1 січня 2020 р. забороняється купівля-продаж земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної та комунальної власності, крім вилучення (викупу) їх для суспільних потреб, а також купівля-продаж або іншим способом відчуження земельних ділянок і зміна цільового призначення (використання) земельних ділянок, які перебувають у власності громадян і юридичних осіб для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, земельних ділянок, виділених в натурі (на місцевості) власникам земельних ділянок (паїв) для ведення особистого селянського господарства, а також земельних ділянок (паїв), крім передачі їх у спадщину, обміну земельної ділянки на іншу земельну ділянку відповідно до закону та вилучення (викупу) земельних ділянок для суспільних потреб, а також крім зміни цільового призначення (використання) земельних ділянок з метою їх надання інвесторам — учасникам угод про розподіл продукції для здійснення діяльності за такими угодами.

Раніше робоча група, до складу якої увійшли відповідні міністерства, у співпраці зі Світовим банком підготувала проект закону про обіг земель сільськогосподарського призначення. Згідно з ним, в Україні стартувала кампанія з інформування громадськості для роз’яснення переваг земельної реформи.