Японія оголосила про вихід з Міжнародної організації з промислу китів (IWC), щоб відновити їх комерційний видобуток.
Про це повідомив генсекретар японського уряду Есіхіде Суга, передає The Guardian.
Комерційний китобійний промисел Японія планує відродити в липні 2019 року, але тільки у своїх територіальних водах. Від видобутку в Антарктиці країна відмовиться, але й надалі братиме участь в діяльності IWC в якості спостерігача і буде сприяти міжнародним зусиллям з контролю за морськими ресурсами.
Японія припинила китобійну програму в 1981 році, а з 1988 року займалася полюванням в дослідницьких цілях. В даний час у водах Антарктиди знаходиться п’ять японських суден, які збираються добути більше 330 китів.
Країна неодноразово лобіювала відновлення видобутку, мотивуючи це тим, що науково встановлене поголів’я ряду видів китів дозволяє відновити їх комерційний промисел. Ініціативи блокували представники Австралії та Нової Зеландії.
У 1960-х щорічне споживання китового м’яса в Японії становило близько 200 тисяч тонн. В останні роки споживання скоротилося до 5 тисяч на рік.
Раніше комерційний промисел китів відновили Норвегія та Ісландія. За даними Агентства по рибальству, 41 член IWC виступає в підтримку комерційного промислу, 48 — проти.