10 цитат 2018 року про АПК

10 цитат 2018 року про АПК

Про землю, мотивацію фермерів, інвестиціях, податки і щастя

10 цитат 2018 року про АПК

Досягнення агропромислового комплексу визначаються не тільки кількісними показниками і фінансовими результатами за рік, але і висловлюваннями осіб, які прямо або побічно визначають політику в країні або навіть на окремих ринках. Вони звучать на прес-конференціях, виставках, форумах або в персональних інтерв’ю і стосуються не тільки глобальних питань аграрної політики, а й тонкощів внутрішньої діяльності компаній.

Окремі висловлювання розбираються на цитати, які несуть в собі концентрацію знань і досвіду. До того ж кожна така фраза може стати трампліном для цікавої дискусії.

iAgro зібрав цитати про АПК України, які вийшли з вуст представників влади, керівництва компаній і учасників ринку в 2018 році.

Петро Порошенко,
президент України:

«У фермерів є по 10-15 га землі в постійному користуванні. Вони постійно при владі «на гачку». Ми повинні знайти варіанти, які дозволять фермерам бути впевненими в завтрашньому дні. Селянська підтримка не повинна залежати від того, чи встиг фермер добігти до банку або купити трактор».

16 грудня 2018 року, на щорічній прес-конференції президента України

Володимир Гройсман,
прем’єр-міністр України:

«Я категорично проти відкриття ринку землі для всіх і вся на всі боки. Це моя позиція як громадянина України. Для мене це принципове питання. Треба дати можливість українцям один у одного купувати землю в обмеженій кількості і для відповідного професійного використання».

11 вересня 2018 року, в ході форуму реанімаційного пакету реформ
«Повна мобілізація: загальний план дій»

Максим Мартинюк,
заступник міністра агрополітики:

«17 років в Україні не вели професійну дискусію про ринок землі. Це був емоційний обмін заявами. Тому в суспільстві зберігається обережне ставлення до ринку землі, а самі її власники сповнені страхів і міфів».

3 квітня 2018 року, на прес-конференції в Мінагрополітики

Віктор Шеремета,
заступник міністра агрополітики:

«Ми б хотіли, щоб фермерських господарств створювалося більше. Але існують об’єктивні причини, які стримують цей процес — відсутність землі і фінансових ресурсів. Ці дві складові впливають на розвиток фермерства: є кошти і є земля — ​​буде і фермер».

20 грудня 2018 року, в інтерв’ю iAgro

Халід Мохаммед Аль-Абуді,
глава правління SALIC UK:

«Придбання «Мрії» ідеально підходить під інвестиційні критерії SALIC UK, а необхідні для компанії інвестиції забезпечать довгострокову рентабельність цього чудового активу».

12 вересня 2018 року, в ході зустрічі голови правління SALIC UK з президентом України

Олексій Вадатурський,
власник і генеральний директор «Нібулон»:

«Я українець, у мене тільки один паспорт громадянина України. Я живу в Україні, і крапка. Я, як громадянин України, створив підприємства в Нідерландах і в Швейцарії під назвами Nibulon S.A і Nibulon Trading B.V. У нас не було іншого шляху витримувати конкуренцію з транснаціональними компаніями».

4 липня 2018 року, на інтернет-конференції порталу ЛІГА.net

Віктор Іванчик,
власник компанії «Астарта»:

«Податкова інспекція або контролюючі органи організовують «маски-шоу», абсолютно не розібравшись. Їх мета — налякати, створити умови для того, щоб бізнесмен вирішив для себе: я краще піду заплачу, домовлюся, щоб мене залишили в спокої».

12 липня 2018 року, в інтерв’ю виданню «НВ Бізнес»

Сергій Феофілов,
генеральний директор «УкрАгроКонсалт»:

«Олійний комплекс працює в рамках попередньої стратегії, коли земля і робоча сила були дешевими, енергія — теж, і за рахунок цього Україна вискочила на перші місця в світі… Але це [час] закінчується. Для того, щоб виробляти більше, необхідно купувати технології. А технології завжди дорогі».

29 серпня 2018 року, в інтерв’ю iAgro

Юрій Косюк,
власник ПАТ «Миронівський хлібопродукт»:

«Ми моніторимо емоції. Всі знаходяться під камерами… За 70 пунктам відкалібровуємо емоції. Дивимося за щасливими і нещасними. Дослідження довели, що щасливі люди більше високопродуктивні».

13 листопада 2018 року, в ході виступу на V форумі «Диригенти змін»

Мішель Терещенко,
нащадок українських цукрових магнатів, фермер, екс-мер Глухова:

«Найбільший прибуток на гектар дають коноплі. Якщо є переробний завод, ви можете отримувати прибуток і після збору на поле, і від продукції заводу. Разом це дає більше 2 тис. євро з гектара, тобто справа дуже прибуткова. Але потрібні сильні стартові інвестиції».

15 жовтня 2018 року, в інтерв’ю iAgro